Warsztaty Teatru Lalek Arlekin na Łódzkim Uniwersytecie Dziecięcym

LUD NAPIS

We wrześniu 2020 roku Teatr Lalek Arlekin rozpoczyna współpracę z Łódzkim Uniwersytetym Dziecięcym prowadzonym przez Politechnikę Łódzką. Młodzi słuchacze tegorocznej edycji, spośród wielu ciekawych zajęć będą mogli po raz pierwszy wybrać też warsztaty "Z innej perspektywy''. Innej, czy takiej, która pokazuje im świat z perspektywy odmiennej niż naukowa. Wśród nich będzie i ta, związana z kulturą a dzieci zobaczą, jak postrzegają świat osoby, które na co dzień zajmują się sztuką. 

Warsztaty poprowadzi ekipa Teatru Lalek Arlekin - Justyna Rogowska - nasza pedagożka teatralna oraz Adrianna Maliszewska i Wojciech Kondzielnik - aktorzy arlekinowej sceny.  Studenci poznają warsztat pracy aktora i teatr jako miejsce, które zbliża do siebie ludzi. Dowiedzą się, jak stworzyć postać, aby była wiarygodna dla widzów, a także jak odnaleźć w sobie emocje czy to, że w teatrze wszystko może być rekwizytem. 

***
Łódzki Uniwersytet Dziecięcy powstał w 2008 roku jako jednostka Politechniki Łódzkiej. ŁUD organizuje zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży, warsztaty w laboratoriach Politechniki Łódzkiej i wykłady naukowców oraz pasjonatów z kraju i z zagranicy, również w języku angielskim. Do tej pory w zajęciach ŁUD uczestniczyło ponad 15 tys. dzieci, odbyło się 120 wykładów i około 5 tys. warsztatów oraz 8 konferencji dla młodzieży, a także wiele innych zajęć towarzyszących.

UD