DSC01240


Teatr Arlekin patronem XV Międzyszkolnych Lalkowych Spotkań Teatralnych im. Waldemara Presi!

Zapraszamy wszystkie szkoły i przedszkola do udziału w XV Międzyszkolnych Lalkowych Spotkań Teatralnych, które w tym roku otrzymały imię Waldemara Presi – zmarłego w ub. roku lalkarza naszego teatru. Aktora uwielbianego przez widzów w teatrze i przez dzieci w dziesiątkach szkół, w których prowadził swoje cudowne zajęcia, rozsiewając wszędzie pasję i miłość do teatru.

Międzyszkolne Lalkowe Spotkania Teatralne to jedna z nielicznych w Łodzi imprez dla dzieci i młodzieży z łódzkich przedszkoli i szkół, która propaguje i popularyzuje teatr lalek. Ma ona charakter konkursu, który rozgrywa się w dwóch niezależnych od siebie kategoriach: plastycznej (wykonanie lalki teatralnej inspirowanej przedstawieniami Teatru Lalek Arlekin) i teatralnej "Złota Maska" (zaprezentowanie sztuki, w której występują elementy animacji lalki lub maski).
W tym roku Lalkowe Spotkania Teatralne odbędą się 25 – 26 kwietnia, a ich finał przewidziany jest na 14 maja 2018 roku. Wydarzenie odbywać się będzie na scenie Domu Kultury 502, a prace i przedstawienia oceni kompetentne i związane z teatrem lalek jury. Dodatkowo, wszystkie nadesłane na konkurs lalki teatralne, wykonane przez dzieci zostaną pokazane na specjalnej wystawie w Teatrze Lalek Arlekin!

Organizatorem XV Międzyszkolnych Lalkowych Spotkań Teatralnych jest nasza „sąsiedzka” szkoła - Szkoła Podstawowa nr 23 przy ul. Gdańskiej 16. Współorganizatorami są Dom Kultury 502 i Teatr Lalek Arlekin.
Wierzymy, że nad Spotkaniami, małymi lalkarzami i scenografami będzie krążył wciąż dobry duch Waldka Presi.
Przybywajcie na XV Międzyszkolne Lalkowe Spotkania Teatralne!

Poniżej załączamy do pobrania:
Regulamin konkursu XV MLST
Kartę zgłoszenia dla przedszkoli i szkół
Zgodę opiekunów