Tata

CZERWONY CZYSTY PION 001
Na podstawie książki Toona Tellegena                   KUP BILET
 

Reżyseria i scenografia: Tomasz Maśląkowski
Scenariusz i dramaturgia: Lena Frankiewicz
Muzyka: Olo Walicki
Przekład: Jadwiga Jędryas

Obsada:
Joanna Wiśniewska
Wojciech Kondzielnik
Maciej Piotrowski
Kamil Witaszak

SCENA KAMERALNA

NOWY TERMIN PREMIERY - 14 LISTOPADA 2020
Dla widzów od 5 lat i całych rodzin

Tytułowy bohater spektaklu „Tata” to widziany oczyma dziecka „ojciec idealny”. Gigantyczny, wszechwiedzący, niezłomny, i – przede wszystkim – niekonwencjonalny. Taki, który zna rozwiązanie każdego problemu, a jednocześnie nie wstydzi się okazywania emocji. Taki, który potrafi przeciwstawić się lekarzom, trenerowi pływania, ale też rozzłościć się czy nawet rozpłakać. To jednocześnie zapis tęsknoty za Tatą, który kurczy się, łamie, a czasem nawet... znika.

Punktem wyjścia spektaklu są poetyckie opowiadania Toona Tellegena, jak i osobiste wspomnienia realizatorów spektaklu o ich ojcach, nie zawsze idealnych, niekiedy nieobecnych, zawsze jednak pełnych inwencji i wymykających się schematom. Poszczególne obrazy i fantazje na temat ojców rozgrywane będą zarówno w planie żywym, jak i lalkowym, a spektaklowi towarzyszyć będą dźwięki i piosenki skomponowane przez Olo Walickiego, który sam niedawno został tatą.
„Tata” to też zapis fantazji o ojcu idealnym i doskonała okazja do konfrontacji z mitami i stereotypami na temat ojcostwa. To szansa na poruszającą podróż do czasów, w których każdy z nas wierzył w hipermoc swojego opiekuna.

Projekt dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego  

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.svg

Projekt jest realizowany dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi
logo wer horyzont zhaslem pl kolor rgb