csm plansze konfa WOSP8 e30ea99f91

 Kochani! Znacie to boskie stworzenie pod numerem 4? Tak, to nasza Smoczyca Niunia! Po 14 latach, z bólem w sercu, ale radością, że możemy pomóc, zdecydowaliśmy się, że rozstaniemy się z nią - w szczytnym celu! Niech wędruje dalej w świat, zasilając przy tym konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Jeżeli chcecie, aby Niunia stała się częścią Waszego teatru, ośrodka kultury, firmy, domu czy ogródka, weźcie udział w tegorocznej licytacji! Udostępniajcie, przesyłajcie - niech Orkiestra zgarnie za nią jak najwięcej!  Niunia przez wiele lat towarzyszyła Arlekinowi we wspieraniu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale w tym roku może też pomóc materialnie! Zatem licytujcie jak najwyżej!

Smoczyca Niunia to okaz niezwykły! Jest ponad 8-metrowej długości i 2,5-metrowej wysokości animowaną lalką teatralną, stworzoną przez cały zespół kilku pracowni łódzkiego Teatru Lalek Arlekin w 2005 roku. Jej konstruktorem był nasz pracownik - Andrzej Tadeusiak. Niunia powstała na Wielką Paradę Smoków, która rokrocznie odbywa się w Krakowie i organizowana jest do dziś przez tamtejszy Teatr Groteska w przestrzeniach całego miasta. 
Urodziła się… i już tego samego roku, została laureatką I miejsca na Najpiękniejszego Smoka Polski! Od tego czasu, na co dzień mieszka w garażu łódzkiego Arlekina, a jego pracownicy regularnie wyprowadzają ją na spacery na skwerek przy ul. Wólczańskiej. Była też ozdobą kilkudziesięciu wydarzeń dla dzieci, miejskich parad i festiwali.

Uczestniczący w WOŚP znają ją doskonale, bowiem Niunia rokrocznie kwestowała na rzecz Orkiestry na Piotrkowskiej i w Manufakturze.
W swoich naturalnych warunkach najczęściej animowana jest przez cztery osoby, ukryte we wnętrzu jej smoczego brzucha. Może chodzić, ziać dymem, ryczeć, poruszać skrzydłami oraz szyją, głową, paszczą i oczami. :)

Link do licytacji: https://aukcje.wosp.org.pl/smoczyca-niunia-z-teatru-lalek-arlekin-i8735692

(Uwaga! Niunia licytowana jest bez agregatu oraz dymownicy)