wystawalalkidzieci

Siedem czerwonych kapturków, trzy wilki i jeden... zagubiony dalmatyńczyk! - wystawa dziecięcych lalek teatralnych

27 maja 2018, od godz 12 (niedziela) – Galeria A „Akwarium” na górnym foyer

„Siedem czerwonych kapturków, trzy groźne wilki i jeden... zagubiony dalmatyńczyk!” to wystawa lalek teatralnych, inspirowanych przedstawieniami w łódzkim Teatrze Arlekin, a stworzonych samodzielnie przez dzieci, w dowolnych technikach wykonawczych i lalkowych. Są tu kukiełki, pacynki, planszetki, ale także skomplikowane i całkiem spore marionetki. Ich autorami się przedszkolaki i uczniowie z łódzkich szkół podstawowych.
Lalki powstały przy okazji XV Międzyszkolnych Lalkowych Spotkań Teatralnych im. Waldemara Presi, którym patronował łódzki Arlekin, na który składa się konkurs teatralny i konkurs plastyczny.
Na wystawie prezentowanych będzie wszystkich 55 lalek zgłoszonych do tegorocznej edycji - i tych nagrodzonych, i tych które równie piękne, na wyróżnienie jury się nie załapały. Na wystawie prezentowanych będzie wszystkich 55 lalek zgłoszonych do tegorocznej edycji - i tych nagrodzonych, i tych które równie piękne, na wyróżnienie jury się nie załapały. To nasza teatralna nagroda za kreatywność i ciężką pracę wszystkich uczestników konkursu. Poza tym - te lalki są po prostu piękne :)

Na dzień dziecka i cały miesiąc oddajemy więc i naszą Galerię A w ręce młodych scenografów!

Wystawę można oglądać bezpłatnie w godzinach pracy teatru i w trakcie spektakli. Wystawa potrwa do końca czerwca.