"Śladami Rutki" - Zapraszamy na wystawę w teatralnej Galerii "A w Piwnicy"

rutka

 

Śladami Rutki

„Jako dziecko lubiłam dotykać murów kamienic – zdawało mi się, że czuję jak oddychają. Zaglądałam w okna domów i zastanawiałam się, kto w nich wcześniej mieszkał. Jakie dzieci się tu bawiły, czyje stopy biegały po kocich łbach bałuckich uliczek? (…) Każde miejsce ma do opowiedzenia jakąś historię. Wystarczy tylko przyłożyć ucho i słuchać”
Joanna Fabicka

"Rutka" to nie tylko spektakl, to również towarzyszące mu działania edukacyjne. Zapraszamy do galerii teatru, w której przygotowana jest instalacja dokumentująca przebieg spaceru interaktywnego z młodzieżą z łódzkich szkół podstawowych mieszczących się na terenach niegdysiejszego getta.
Wy też możecie zostawić swój ślad, dopisując swoje myśli, spostrzeżenia, refleksje ze spotkania z Rutką.

Projekt ten został zwycięzcą IV Konkursu im. Jana Dormana organizowanego przez Instytut Teatralny.

Istotą projektu było zaproszenie młodych widzów do nowego spojrzenia na miasto, w którym żyją, zachętą do odkrywania w najbliższym otoczeniu śladów niełatwej historii miasta Łodzi i zmierzenia się z tematem jego niegdysiejszej wielokulturowości oraz schyłkiem tamtego świata. Poprzez spektakl i towarzyszące mu działania edukacyjne młodzież mogła poczuć, że zarówno historia tego miasta, jak i ich samych (jako jego mieszkańców) stanowią pewne kontinuum.
 

Produkcja spektaklu została dofinansowana w ramach Konkursu im. Jana Dormana organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

 53229510 2130796630302818 3279041280901906432 n

 1 logo IT wersja podstawowa pena

 Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Łodzi:

logo wer horyzont zhaslem pl kolor rgb

 Partnerzy projektu:

Centrum Dialogu podpis logo kolorowe 1

 

Logo