Tomcio FB CV 1920x1080 w3 01

 

Historia o chłopcu małym jak paluszek już niedługo w Teatrze Lalek Arlekin! Trwają próby do najnowszego spektaklu Teatru Lalek Arlekin - "Tomcio Paluszek - Gdzie ten maluszek?" w reżyserii Katarzyny Kawalec. Premiera już 13 kwietnia!

Spektakl w swobodny sposób nawiązuje do historii Tomcia Paluszka. Twórcy skoncentrowali się na temacie sprytu i wielkich możliwości „tych najmniejszych”. Tematem spektaklu jest bowiem znajdowanie rozwiązania z trudnej, kłopotliwej sytuacji, tak, jak w baśni wyjście znajdował maleńki Tomcio Paluszek. Pomimo niewielkiego wzrostu i wieku, potrafił zdziałać więcej niż inni. 

Podczas spektaklu aktorzy będą wspólnie z widzami szukać wyjścia z tarapatów, w których znajdzie się Paluszek. Wiele ze scen wydarzy się również pośród najmłodszej widowni! Poprzez różnorodne, niezwykłe rekwizyty, aktorzy będą stymulować rozwój sensoryczny u dzieci i pomogą w rozwijaniu ciekawości świata.

Do spektaklu w reżyserii Katarzyny Kawalec scenografię przygotuje Areta Puchalska, muzykę skomponuje Radosław Bolewski. W obsadzie znaleźli się Patrycja Czyszpak-Pawlak i Wojciech Kondzielnik.

A po spektaklu, przyjdzie czas na zabawę!

"Tomcio Paluszek - Gdzie ten maluszek?
scenografia: Areta Puchalska

muzyka: Radosław Bolewski
obsada: Patrycja Czyszpak-Pawlak i Wojciech Kondzielnik

Premiera: 13 kwietnia 2019 r., godz. 16.00
Kolejne spektakle: 14, 16, 17, 23 - 28 kwietnia 2019r.
Dla dzieci od 1,5 roku życia
Czas trwania: 45 minut (bez przerwy)

Uwaga: Ze względu na to, że widzowie spektaklu siedzą na podłodze, na miękkich matach, przed wejściem na widownię prosimy o zdjęcie obuwia.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

mkidn 01 cmyk

Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta Łodzi

logo wer horyzont zhaslem pl kolor rgb