Prapremiera "Huśtawki" - już 21 października!

HUSTAWKA FACEBOOK EVENT

21 października 2018 r. zapraszamy na prapremierę spektaklu "Huśtawka", będącego adaptacją książki fińskiego autora Tima Parveli, w reżyserii Przemysława Jaszczaka i ze scenografią Mateusza Mirowskiego. 

Z huśtania nic nie wychodzi, jeśli po drugiej stronie nikogo nie ma… Z huśtania nic nie wychodzi, jeśli się nie słucha siebie nawzajem…
PI

Pierwsza premiera w sezonie 2018/2019 inspirowana jest książką Tima Parveli, która w Skandynawii została okrzyknięta fińskim „Małym Księciem”. Jest opowieścią pełną oniryzmu, ale i dziecięcego niepokoju, w której mały niedźwiadek Pi udaje się na poszukiwania współtowarzysza swoich zabaw – przyjaciela do tytułowej „Huśtawki”. Któż z nas nie chciałby go mieć? Kto lubi sam, w nieskończoność, odbijać się od ziemi, siłą tylko własnych nóg? Pi wybiera się więc w podróż po świecie fantastyki przeplatającej się z rzeczywistością, w której spotyka cały wachlarz osobliwości. Postacie są baśniowe, lecz ich zachowanie, nie zawsze miłe i przyjazne miś odczuwa przecież zupełnie realnie. Tworzy też swoisty pamiętnik z podróży, nieustannie huśtany emocjami, które nim targają. Samotny, bez wsparcia, ale z silną potrzebą poznania, poszukuje przyjaciela do huśtawki – synonimu beztroskiego dzieciństwa i dziecięcej współpracy. Czy uda mu się ją rozbujać?

AUTOR: TIMO PARVELA
Reżyseria: Przemysław Jaszczak
Scenografia: Mateusz Mirowski
Adaptacja i teksty piosenek: Magda Żarnecka
Ruch sceniczny: Michał Ratajski
Muzyka: Urszula Chrzanowska
Przekład: Iwona Kiuru
Asystent reżysera: Wojciech Stagenalski

Obsada: 
Adrianna Maliszewska
Katarzyna Stanisz
Karolina Zajdel
Wojciech Schabowski
Wojciech Stagenalski
Kamil Witaszak

Premiera: 21 października (niedziela) 2018, Duża Scena
Dla dzieci od 5-6 lat

Spektakl będzie grany w 2018 roku także: od 23 do 31 października oraz od 2 do 6 grudnia

projekt plakatu: Mateusz Mirowski