pol pl Mala biala rybka 34 2

W POSZUKIWANIU NAJTEATRU – teatralne zajęcia familijne
POD/NAD/Wodne światTY (warsztat dla dzieci w wieku 1-3 lat oraz opiekunów)

Cykl spotkań warsztatowych, w których odkrywamy teatr z perspektywy najmłodszych dzieci podążając ich drogami rozwojowymi. Inspiracją do bawienia się formą i tematem pierwszego cyklu jest seria „Mała biała rybka” Guido van Genechten, wydawnictwa Mamania. Jest to prosta opowieść o białej rybce, która lubi się bawić, poznaje siebie i przyjaciół, uczy się nazywać świat i odkrywać jego fascynujące różnice.

W „POD/NAD/Wodnych światach” chcemy w bardzo prosty sposób mówić o ważnych sprawach a jednocześnie towarzyszyć w rozwoju najmłodszych, „dawać im uwagę” , jednocześnie przyglądając się, jak „dzieje się” teatr. Będzie w nich dużo delikatnej zmienności oraz eksploracji otoczenia, przestrzeni, barw i form w oparciu o układy zmysłowo-ruchowe oraz żywioły, takie jak woda, ziemia, powietrze.
Chcielibyśmy w naszym teatrze przyjrzeć się rozwijającemu się nurtowi relaxed performences uwzględniającemu niestandardowe potrzeby teatralne najmłodszego widza. Warsztatowe działanie daje dużo możliwości poszukiwań, obserwacji, poznawania siebie i doświadczeń zmysłowych poruszających ciałem.

woda, ziemia, powietrze – trzy żywioły, trzy układy zmysłowe
Woda – przepływ, dźwięki, kształty, dotyk
Ziemia – podparcie, stabilność, propriocepcja, dotyk
Powietrze – ruch, latanie, przedsionek

W trakcie naszych kreatywnych zabawy ważny będzie strój niekrępujący ruch. Podczas zajęć będziemy bawić się boso lub w skarpetkach.

TERMINY WARSZTATÓW:
2 lutego, godz. 14.15
23 marca, godz. 14.15
27 kwietnia, godz. 14.15


Zapisy na warsztaty
 prowadzi Dział Promocji i Upowszechniania Kultury pod adresem: EDUKACJA@TEATRARLEKIN.PL
Wszystkie zajęcia prowadzone są przez doświadczonych edukatorów, pedagogów i artystów.
Liczba miejsc jest ograniczona.
Szczegółowych informacji o projektach edukacyjnych udziela Monika Tomczyk - specjalista ds edukacji, tel. 42 633 08 94 wew. 121
Czas trwania każdego z trzech warsztatów: 45 minut

Bilety wstępu: 10 zł za każdą osobę biorącą udział w warsztacie (zarówno dziecko, jak i towrzyszące osoby dorosłe)

Uwaga! Kasa  teatru w sobotnie poranki jest nieczynna. Płatności za bilety wstępu na warsztaty należy dokonać wcześniej gotówką w kasie lub przelewem na konto teatru - zawsze po potwierdzeniu dostępności miejsca i otrzymaniu potwierdzenia rezerwacji oraz szczegółów warsztatów. W przypadku płatności przelewem, prosimy mieć przy sobie na warsztatach potwierdzenie płatności.

ZAPRASZAMY!

ilustracje: Guido van Genechten/wydawnictwo Mamania