Ojcy 3

27 kwietnia, o godz. 19 zapraszamy na niezwykle poruszający, teatralny incydent pt. „Ojcy”, w trakcie którego razem zanurzymy się w DZIECIŃSTWO i OJCOSTWO. Powstał on na podstawie boleśnie dotkliwego opowiadania Wojciecha Kuczoka „Dioboł”, a jego premiera miała miejsce zaledwie parę dni, temu podczas akcji Dotknij Teatru 2018. Kto nie zdążył zobaczyć spektaklu, teraz ma niepowtarzalną okazję, żeby tę zaległość nadrobić!

Opowiadanie Wojciecha Kuczoka i chęć jego adaptacji na język teatru, od dawna drzemało w inicjatorze performansu Szymonie Nygardzie, na co dzień – aktorowi naszego teatru. Do jego współtworzenia zaproszona została Maria Kępisty, wszechstronna kompozytorka i muzyk - współtwórczyni zespołu Siostry Łotry czy projektu UHA UHA, która czujnie inkrustuje elektronicznym brzmieniem werbalną stronę wydarzenia. W przedstawieniu Szymonowi Nygardowi partneruje Joanna Wiśniewska, aktorka również związana z naszą sceną.
„Ojcy” mówią o tym jak silnym echem odbijają się codzienne wydarzenia w naszym "zawsze". Ale historia nie uchronnie zatacza koło...

Zapraszamy! Zobaczcie koniecznie! Bilety można już rezerwować poprzez system online na www.teatrarlekin.pl a także bezpośrednio pod numerem telefonu 42 632 58 99 lub pod adresem e-mail: biletyrezerwacja@teatrarlekin.pl

Projekt współfinansowany był przez DOTKNIJ TEATRU 2018.
Pokazujemy go w ramach arlekinowej Sceny Prezentacji Aktorskich, czyli miejsca, w którym związani z naszym teatrem aktorzy mogą prezentować własne spektakle lub współtworzone przez nich indywidualne projekty artystyczne.

tekst WOJCIECH KUCZOK
reżyseria SZYMON NYGARD
występują SZYMON NYGARD | JOANNA WIŚNIEWSKA
muzyka na żywo MARIA KĘPISTY
koncepcja scenograficzno-graficzna SZYMON NYGARD
wykonanie lalki KATARZYNA SUŁKOWSKA
wykonanie grafiki MARCIN FOGLER
czas trwania 50 min.
wiek 15+

27 kwietnia, piątek, godz. 19.00 - Sala Kameralna Teatru Lalek Arlekin im. H. Ryla w Łodzi

Zdjęcia ze spektaklu – autorstwa duetu HaWa - dzięki uprzejmości Dotknij Teatru