D52A1889

Niedziela z Arlekinem – Krawiec Pan Niteczka  Tajemnica guzików Arlekina! – 27 maja

Od jakiegoś czasu zmieniamy nasze teatralne niedziele, aby każda z nich była dla Was zaskakująca i inna od poprzedniej!
27 maja zapraszamy ponownie do nas, tym razem na dzień z „Krawcem Panem Niteczką”. Spróbujemy wspólnie odkrywać nie tylko zakamarki naszego teatru, ale przede wszystkim wspólnie spróbować odkryć zakamarki dziecięcej wyobraźni.

Jaki teatr można zobaczyć przez dziurki guzików? Jaki teatr można „uszyć” z kawałków nici? Ale też, jaki teatr tka i podpowiada nam nasza fantazja? „Krawiec Pan Niteczka” pokazuje, że teatr można stworzyć dosłownie z przedmiotów, które ma się pod ręką, reszta zależy od nas.

Zaprosimy Was do intrygującej gry już przed spektaklem, pobawimy się w jego przerwie i będziemy kontynuować po jego zakończeniu. Zobaczycie na scenie pracownię Pana Niteczki i prawdziwą pracownię Pana Arlekina :) Zbierzcie wszystkie elementy układanki i stwórzcie wspólny „Wieszak Uszytych Opowieści”.

Przyjdźcie, zobaczcie, pytajcie!

„Krawiec Pan Niteczka” to sceniczna opowieść Kornela Makuszyńskiego okraszona pięknymi piosenkami. Pan Niteczka, ceniony krawiec z miasteczka Tajdarajda, wiedziony wróżbą pewnej cyganki, wyrusza w świat, na spotkanie z przygodą. Po drodze wydarza mu się mnóstwo niesamowitych przygód i spotyka dziwacznych, acz sympatycznych towarzyszy podróży. W końcu trafia do Pacanowa, w którym deszcz nie przestaje lać się z nieba - od dawna pada i pada, bez końca. Zrozpaczeni włodarze miasteczka oraz smutna królewna są w stanie zrobić wszystko, aby tylko na niebie pojawiło się znowu słońce. Czy Krawcowi Niteczce uda się pomóc mieszkańcom, i czy w zamian za jego dobroć i pomysłowość czeka go nagroda?

W obsadzie znaleźli się: Agata Butwiłowska, Katarzyna Pałka, Klaudia Kalinowska, Karolina Zajdel, Adrianna Maliszewska, Wojciech Kondzielnik, Wojciech Schabowski oraz Wojciech Stagenalski. Spektakl przeznaczony jest dla dzieci od lat 4.

NIEDZIELA INNA NIŻ WSZYSTKIE! Zapraszamy!