Matek Rozstawacz

 d52a7482
Autor: Michał Walczak
poziom2KUP BILET

 

 

 

 

 

Reżyseria: Tomasz Man
Scenografia: Anetta Piekarska-Man
Muzyka: Tomasz Man
ChoreografiaJoanna Wolańska

Obsada
Agata Butwiłowska,
Patrycja Czyszpak-Pawlak,
Adrianna Maliszewska,
Małgorzata Wolańska,
Wojciech Kondzielnik,
Wojciech Stagenalski,
Kamil Witaszak

Zespół rockowy KARALUCHY w składzie:
Maciej Kuliberda (gitara)
Michał Nowak (gitara basowa)
Andrzej Domaradzki (perkusja)

"Matek Rozstawacz" to pełna przygód i humoru niesforna współczesna bajka o chłopcu, którego rodzice nie poświęcali wystarczająco dużo czasu. Mama i tata oddani bez reszty pracy zawodowej w korporacjach, goniąc za spłacaniem kredytu na mieszkanie w luksusowym apartamencie, tak mocno zapominają o zabawie z dzieckiem, że przynosi to w końcu swoje konsekwencje… Pewnego dnia w ich domu pojawiają się dwaj podejrzani osobnicy, Hak i Mak, którzy reprezentują ciemną stronę miasta. Ich celem jest skuteczne rozdzielenie kłócących się małżonków. Chłopiec ze swoim przyjacielem od serca, Karaluchem, udaje się w niesamowitą podróż w poszukiwaniu swoich rodziców…

Historia opowiedziana w konwencji swego rodzaju komiksu (z sekwencyjnymi obrazami i dymkami z tekstem), pokazana jest z wielkim przymrużeniem oka, nie pozbawiona jest jednak ważnych spostrzeżeń dotyczących współczesnego świata, z którym stykają się dorastające dzieci. Aktorzy grają w groteskowych i przerysowanych maskach, a rockowy zespół „Karaluchy” nadaje całości pozytywnej energii i wielu emocji.
Spektakl jest kierowany do dzieci w wieku od 7 do 12 lat i ich rodziców, którzy na co dzień się kochają i kłócą naprzemian...

PRAPREMIERA – 26 listopada 2016

View the embedded image gallery online at:
http://teatrarlekin.pl/pl/matek-rozstawacz#sigFreeId8452d7f910

MATEK ROZSTAWACZ - TRAILER

matek rozstawacz trailer

 

logo okwpsw kopia   it logo prevmkidn 01 cmyk

 

Spektakl bierze udział w 23. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.
W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Marcin Bogucki, Marta Bryś, Katarzyna Niedurny, Szymon Kazimierczak, Andrzej Lis, Anna Wakulik.