KrUlewna Śnieżka

KrUlewna Śnieżka*


189079 krulewna sniezka 452
Autor: Bohdan Butenko poziom2KUP BILET

Reżyseria: Bogdan Nauka
Scenografia: Bohdan Butenko
Muzyka: Zbigniew Karnecki

„KrUlewna Śnieżka” Bohdana Butenki to odejście od klasycznej formuły słynnych bajek, a jednocześnie znakomity sposób na ich odświeżenie. Już sam niepokojący błąd ortograficzny w tytule i komunikat towarzyszący wydanej w 2008 roku książce, na podstawie której powstała nasza adaptacja teatralna, czyli: „Specjalnie dla Ciebie! Bez cenzury! Po raz pierwszy odkrywamy najpilniej strzeżone sekrety świata bajek! Oto jedyna prawdziwa wersja wydarzeń! Przeczytaj, jeśli masz odwagę” - tworzą zapowiedź nieoczywistej i mało klasycznej opowieści.

"KrUlewna Śnieżka” to bowiem rodzaj bajki na opak. Spektakl powstaje na podstawie książki znanego i uwielbianego przez kilka pokoleń czytelników ilustratora Bohdana Butenki, i przedstawia... cztery zupełnie nowe warianty akcji najbardziej znanych dziecięcych bajek - Czerwonego Kapturka, Królewny Śnieżki, Kopciuszka i Jasia i Małgosi... Będzie się działo, oj, będzie się działo....

Zapraszamy!
Premiera - 24 marca 2018 r.

Obsada:
Klaudia Kalinowska
Emilia Dryja
Małgorzata Wolańska
Karolina Zajdel
Adrianna Maliszewska
Wojciech Kondzielnik
Szymon Nygard
Wojciech Schabowski

 * Wszystkich widzów zaniepokojonych pisownią tytułu informujemy, że jest ona celowa :) W realizacji teatralnej wykorzystano oryginalną pisownię tytułu książki Bohdana Butenki. 

189079 krulewna sniezka 452