KrUlewna Śnieżka*

 

plakat Krulewna Sniezka2
Autor: Bohdan Butenko poziom2KUP BILET

Reżyseria i adaptacja: Bogdan Nauka
Scenografia: Bohdan Butenko
Muzyka: Michał Makulski
Projekcje: Zosia Nauka
Efekty iluzjonistyczne: Szymon Maciak

Obsada:
Emilia Dryja
Klaudia Kalinowska
Katarzyna Pałka
Małgorzata Wolańska
Karolina Zajdel
Wojciech Kondzielnik
Szymon Nygard
Wojciech Schabowski

Premiera - 24 marca 2018 r. 
Dla dzieci od 5 lat
Czas trwania -90 minut ( z przerwą)

Bajka „na opak” powstała wg książki znakomitego ilustratora Bohdana Butenki i jednocześnie autora scenografii do spektaklu. Realizacja jest odejściem od klasycznej formuły znanych bajek i znakomitym sposobem na ich odświeżenie. Tu KrUlewna Śnieżka jest leniwą pannicą, która dałaby się pokroić za jabłka, a uwielbiane przez dzieci krasnoludki, jako „odstające” od społeczeństwa zostają skazane przez króla Niezgułę na banicję. Mają w kopalni wydobywać dla niego drogocenne kamienie, których… w ogóle tam nie ma. Dzieje się tak dlatego, że panujący władca ma kaprys, by stworzyć sobie państwo zamieszkiwane przez ludzi idealnych – wysokich, ślicznych, uśmiechniętych i bogatych. Gdy jednak okazuje się, że nie będzie kołaczy z ciężkiej pracy krasnoludków, szefowie policji postanawiają uknuć spisek z pomocą Śnieżki. Sprawy się jednak komplikują i dlatego cały plan wisi na włosku…


Bohdan Butenko już po raz trzeci realizował swoje przedstawienie w łódzkim teatrze Arlekin. Pięćdziesiąt lat temu, w 1968 roku, widzowie mogli oglądać „Ferdynanda Wspaniałego” w jego scenografii do reżyserii Janusza Galewicza. 9 lat później, w 1977 roku, stwrzyłu również scenografię do prapremiery przedstawienia „W Dolinie Muminków” w reżyserii Stanisława Ochmańskiego.

* Wszystkich widzów zaniepokojonych pisownią tytułu informujemy, że jest ona celowa :) W realizacji teatralnej wykorzystano oryginalną pisownię tytułu książki Bohdana Butenki. 

zdjęcia: HaWa

View the embedded image gallery online at:
http://teatrarlekin.pl/pl/krulewna-sniezka#sigFreeIdedf1411134