Na FB 1920x1080px logotypy

Artur Gotz i Artur Andrus razem w szczytnym celu!

KONCERT CHARYTATYWNY dla JOANNY STASIEWICZ
KABARET STARSZYCH PANÓW – „Przeboje wszech czasów” zaśpiewa ARTUR GOTZ
PROWADZENIE KONCERTU I AUKCJI: ARTUR ANDRUS
16 MARCA 2018, GODZ. 18 – TEATR LALEK ARLEKIN (ul. Wólczańska 5)

Szanowni Widzowie, drodzy Przyjaciele teatru!
Kochajmy artystów! Pomagajmy im w potrzebie!
Zapraszamy gorąco - przyjdźcie w piątek, 16 marca o godz. 18 do Teatru Lalek Arlekin i weźcie udział w niezwykłym wydarzeniu.
Tego dnia na Dużej Scenie odbędzie się koncert charytatywny na rzecz łódzkiej aktorki Joanny Stasiewicz. Wystąpi na nim aktor, wokalista - Artur Gotz, który zaśpiewa piosenki pochodzące z jego ostatniej, jeszcze „cieplutkiej”, wydanej w lutym tego roku płyty, zatytułowanej „Kabaret Starszych Panów. Przeboje wszech czasów”. Po koncercie odbędzie się też aukcja atrakcyjnych przedmiotów, przekazanych przez instytucje kultury oraz wiele znanych osobistości, którą poprowadzi Artur Andrus.
Całkowity dochód z koncertu i aukcji zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów operacji i dalszego leczenia Pani Joanny Stasiewicz, aktorki Teatru Arlekin w latach 1984-2010, znanej także setkom tysięcy widzów w każdym wieku, ze swoich ról dubbingowych w wielu animowanych produkcjach. Jeżeli pamiętacie Pingwina Pik-Poka, to właśnie głos Joanny Stasiewicz, towarzyszył przygodom tego bajkowego bohatera.
Wszyscy artyści oraz instytucje zaangażowane w organizację wydarzenia, zdeklarowali się wesprzeć tę ideę bez pobierania honorariów.

Pani Joanna Stasiewicz boryka się z ogromnym, zdrowotnym problemem, który przysparza Jej nie tylko cierpień fizycznych, ale także kłopotów finansowych. Aktorka zachorowała na raka ślinianki, a po jego usunięciu została poddana operacji rekonstrukcji żuchwy. Jej koszt był bardzo wysoki, i pomimo że operacja już się odbyła, pozostał dług zaciągnięty na jej pokrycie. Operacja ta nie zakończyła także jeszcze leczenia, konieczne są kolejne, jak również dalsza rehabilitacja.
W organizację koncertu i pomoc Pani Joannie zaangażowany jest nie tylko Teatr Lalek Arlekin ale także Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, Fundacja im. Darii Trafankowskiej, współpracujący artyści i inne łódzkie instytucje. Chcemy, w miarę naszych możliwości, zorganizować wydarzenie, które mamy nadzieję, pozwoli na pokrycie długu, jaki spowodowała konieczność poddania się operacji.

W tym dniu zapraszamy do Arlekina wszystkich chcących wesprzeć finansowo tę ideę i po prostu chcących pomóc. Każda z osób, która zechce wziąć udział w koncercie, zamiast biletu będzie mogła wykupić „cegiełkę”, która bezpośrednio i w całości zasili subkonto aktorki w Fundacji. Po koncercie, zachęcamy też do wzięcia udziału w aukcji wartościowych przedmiotów, licytowanych na rzecz aktorki – będę to m.in. obrazy, rzeźby, lalki teatralne, albumy, zaproszenia do teatru czy plakaty z autografami artystów.

Ważna informacja! Cegiełki będą do kupienia tylko bezpośrednio przed koncertem, a płacić za nie będzie można tylko gotówką. Podobnie jak za wylicytowane podczas aukcji przedmiotywpłaty kierowane będą bezpośrednio do puszki Fundacji im. Darii Trafankowskiej. Listę przedmiotów przekazanych na licytację już niebawem podłączymy do aktualności!

Liczymy, że zechcą Państwo dołączyć do nas i wesprzeć koncert swoją pomocną dłonią.
ZAPRASZAMY!

LISTA PRZEDMIOTÓW WYSTAWIONYCH NA AUKCJĘ

ZDJĘCIA PRZEDMIOTÓW PRZEZNACZONYCH NA AUKCJĘ

JOANNA STASIEWICZ pracowała w Teatrze Lalek Arlekin w Łodzi od 1984 do 2010 roku. Jest wybitną aktorką-lalkarką i animatorką. Ma na swoim koncie blisko sto ról, wysoko ocenianych przez publiczność i krytykę. Brała udział w wielu festiwalach krajowych i zagranicznych. Do jej najwybitniejszych osiągnięć należą kreacje w „Ludowej Szopce Polskiej” w reż. Stanisława Ochmańskiego, wielokrotnie nagradzanym na świecie „Co z tego wyrośnie” – autorskim spektaklu Wojciecha Wieczorkiewicza, , a także w „Trzech muszkieterach”, „Carmen”, czy w „Historii o żołnierzu”.
Głos Joanny Stasiewicz jest rozpoznawalny dla wielu pokoleń – była jednym z ulubionych głosów filmowych produkcji dla dzieci, programów edukacyjnych czy filmów animowanych, realizowanych w łódzkim „Semaforze” i w TVP. To ona była małym pingwinem Pik-Pokiem, jednym z „Trzech Misiów”, czy lektorem „Supełkowego Abecadła”. Rok temu zdiagnozowano u Joanny Stasiewicz raka ślinianki. Po serii operacji, w których konieczne było wycięcie prawej żuchwy udało się usunąć nowotwór, jednak organizm odrzucił wszystkie wstawione implanty. Dodatkowo, wystąpiło wiele komplikacji, które spowodowały problemy m.in. z mówieniem. By w pełni przywrócić jej sprawność, konieczna jest operacja rekonstrukcji żuchwy z jej własnych tkanek. Operacja ani rehabilitacja nie jest refundowana przez NFZ, a są konieczne, by przerwać jej cierpienie oraz przywrócić możliwość powrotu do obowiązków zawodowych.

O KONCERCIE ARTURA GOTZA
Pierwszy program Kabaretu Starszych Panów, którego twórcami byli Jerzy Wasowski i Jeremi Przybora, został wyemitowany przez telewizję 16 października 1958 roku. Repertuar Kabaretu był w ciągu minionego półwiecza wielokrotnie opracowywany przez wielu znamienitych artystów i wokalistów, co świadczy o absolutnym mistrzostwie tekstów piosenek i muzyki, będących dla kolejnych pokoleń niekończącą się inspiracją. Artur Gotz na swojej płycie „Kabaret Starszych Panów. Przeboje wszech czasów” odnosi się z szacunkiem do pierwotnych wykonań, ale dzięki wykorzystaniu instrumentów elektronicznych, zaskakującym aranżacjom i porywającej interpretacji, piosenki w jego wykonaniu połączyły to,
co sentymentalne, z tym, co bliskie i aktualne człowiekowi XXI wieku.
Na koncert składają się wielkie szlagiery: Addio pomidory, Jeżeli kochać, Już kąpiesz się nie dla mnie, Ballada z trupem, Kapturek 62, Dziewica Anastazja, Rodzina, Upiorny twist, W czasie deszczu dzieci się nudzą, Piosenka jest dobra na wszystko. Jest to również wyjątkowa okazja do odkrycia na nowo piosenek mniej znanych: Torreador i kastaniety, Sposoby robienia kariery, Wesoły deszczyk, Adziba. Ten niezwykły program z pewnością dostarczy wrażeń i wzruszeń zarówno tym, którzy mają w pamięci występy Kabaretu Starszych Panów, jak i młodszemu pokoleniu.
Artur Gotz jest wokalistą, aktorem scen Warszawy i Łodzi, laureatem nagrody „Wokalista Roku 2016”, także tytułowym bohaterem powieści „Idol” Marty Fox. Jego poprzednie płyty, „Obiekt seksualny” i „Mężczyzna prawie idealny”, prezentowane były z wielkim powodzeniem w całej Polsce, także w Europie, USA i Australii. Artysta zagrał ponad 350 koncertów.
Arturowi Gotzowi towarzyszyć będzie zespół muzyczny w składzie: Dawid Ludkiewicz – instrumenty klawiszowe, Andrzej Jerzykowski – gitara basowa, Pancho Campos – perkusja.


fot. Wojciech Jachyra

PATRONAT HONOROWY: 
Prezydent Miasta Lodzi Hanna Zdanowska


PATRONAT MEDIALNY:
logo radio lodz

ORGANIZATORZY: 

Fundacja logo logo przezroczysteTeatr Nowy logo podstawowe