Komunikat Pani Prezydent Miasta Łodzi z 10 marca 2020 w sprawie zamknięcia instytucji

logolodz3

Drodzy Widzowie!

Poniżej załączamy oświadczenie Pani Prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej, które jest reakcją na epidemię koronawirusa w Polsce.
W związku z tym, że także nasz teatr zostaje zamknięty dla widzów, w najbliższych dniach nie odbędą się zaplanowane spektakle, w tym nadchodząca premiera.
Wszystkie osoby, które zakupiły bilety na spektakle w dniach 11-25 marca 2020 prosimy o kontakt (od środy 11 marca, od godz. 9.00) z Działem Organizacji Widowni pod numerem tel. 42 632 58 99 lub pod adresem biletyrezerwacja@teatrarlekin.pl
Zakupione w kasie bilety mogą zachować ważność - mogą zostać przerezerwowane na inny termin spektaklu lub inne przedstawienie. Bilety na spektakle w tych dniach zakupione przez operatora Bilety24.pl będzie można zwrócić poprzez serwis, zgodnie z jego regulaminem.
W miarę możliwości i pozostawionych przy rezerwacjach kontaktów będziemy też informować Państwa o możliwościach zmiany terminów granych spektakli, czy alternatywnych terminów dla zakupionych biletów. 

Prosimy o śledzenie naszej strony internetowej oraz mediów społecznościowych, będziemy na nich na bieżąco informować o tym, kiedy wznowimy granie i czy będą ewentualne zmiany w repertuarze.

***
Drodzy łodzianie,
kolejne zarażenia koronawirusem COVID-19 w Polsce oraz coraz bardziej prawdopodobne pojawienie się pierwszego przypadku w Łodzi, to dla nas wszystkich nowe wyzwanie.

Dlatego podjęłam decyzję o natychmiastowym zamknięciu wszystkich miejskich basenów, w tym Aquaparku „Fala”, teatrów, muzeów i domów kultury, lodowisk, hal i innych obiektów MOSiR-u, Nieczynne będą także EC1, ZOO i Palmiarnia.

Wprowadziliśmy także szczególne procedury bezpieczeństwa w szkołach i przedszkolach. Poleciłam dyrektorom placówek odwołanie wszystkich dodatkowych wydarzeń, spotkań i wycieczek.

Specjalne zasady obowiązywać będą także w Urzędzie Miasta Łodzi.

Jednocześnie bardzo proszę o stosowanie się do wszystkich zaleceń służb medycznych i wyrozumiałość dla decyzji podejmowanych przez administrację rządową, takich jak np. odwoływanie imprez masowych. W Łodzi odwołane i przełożone zostaną m.in. Maraton Dbam o Zdrowie oraz Akademickie Targi Pracy.

To moment w którym musimy być odpowiedzialni i solidarni, kiedy myśląc o swoim zdrowiu i bezpieczeństwie - powinniśmy także pomagać innym.
Musimy zachować spokój, ale także podstawowe środki ostrożności, nie lekceważyć zagrożenia, ale też nie wpadać w panikę. Musimy być przygotowani na to, że w ciągu najbliższych dni liczba zachorowań wzrośnie, a sytuacja w Polsce będzie przypominać tę, z którą mamy w krajach Europy Zachodniej.

Wszystkie osoby, które zaobserwują u siebie objawy choroby, proszone są o kontakt pod wskazanymi przez służby sanitarne i epidemiologiczne numerami telefonów, gdzie uzyskacie Państwo szczegółowe instrukcje, jak postępować w takiej sytuacji.
Proszę też: pamiętajmy o naszych seniorach, którzy szczególnie narażeni są na powikłania związane z chorobą. Zaoferujmy pomoc starszym sąsiadom, którzy z obawy przed zarażeniem chcieliby pozostać przez najbliższy czas w swoich domach.

Pamiętajcie o swoich bliskich, znajomych i przyjaciołach, wspierajcie się wzajemnie, przekazujcie sobie sprawdzone i potwierdzone informacje.

Najlepsze, co teraz możemy zrobić to zachować zdrowy rozsądek i ściśle przestrzegać zaleceń i procedur.
Hanna Zdanowska Prezydent Miasta Łodzi