Jaki Taki


jakitakimale2
Autor:
Jarosław Figura
poziom3KUP BILET

 SPEKTAKL GRANTY W RAMACH SCENY PREZENTACJI AKTORSKICH 

Reżyseria: Jarosław Figura
Muzyka: Julia Owczarek
Ruch sceniczny: Ilona Gumowska
Obsada:
Kamil Witaszak
Jarosław Figura
głos matki: Katarzyna Stanisz

Premiera: 8 października 2016 r.
Dla widzów od 16 lat
Czas trwania: 1 godzina (bez przerwy)

Spektakl o złożonych relacjach głównego bohatera z własnym ojcem, matką i licznymi kobietami, które spotkał na swojej drodze i o niemożności spełnienia w życiu. 
Jaki Taki – jest, wciąż pyta i błądząc w życiu, szuka odpowiedzi. Jak żyć i po co? Potrafi czuć i myśleć, a ciągle ulega – pokusom świata. Skąd przybyliśmy? Kim jesteśmy? I dokąd zmierzamy? Każdy z nas chciałby wiedzieć. Każdy JakiTaki. To niezbędny warunek do poczucia szczęścia. Ukrytego głęboko, we wnętrzu człowieka. Wnętrze ludzkie - wielka tajemnica. Raz nienawidzi, innym razem kocha. Dlaczego tak się dzieje? Nikt do końca nie wie. Wszyscy czuliby szczęście poznając odpowiedź. Ale najpierw, by je poczuć, trzeba się oczyścić. Wyrzucić z siebie to wszystko, co boli. Usłyszeć szepty naszego sumienia. Albo zagłuszyć. Mamy wolny wybór. Wtedy szczęście, po chwili, smakuje inaczej.

Jarosław Figura – od 25 lat aktor i dyrektor techniczny Sceny Plastycznej KUL, absolwent filologii polskiej UMCS w Lublinie i Podyplomowych Studiów Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży PWST we Wrocławiu. Zrealizował kilkanaście spektakli premierowych Leszka Mądzika; zagrał w ponad 2000 przedstawień Sceny Plastycznej, na scenach większości krajów europejskich, a także m. in. w Australii, Kanadzie, USA, Meksyku, Brazylii, Peru, Indiach, Egipcie, Iranie, Libanie i Syrii. Reżyser i scenograf; kilkanaście spektakli autorskich i wystaw – m.in. w Muzeum Narodowym w Kielcach; w ramach V Międzynarodowego Festiwalu Śladami Singera; reżyseria światła w OPT Gardzienice.
Kamil Witaszak – aktor, performer, tancerz; absolwent PWST we Wrocławiu (2010 r.); na co dzień związany z Teatrem Lalek Arlekin w Łodzi; pracował w teatrze lalkowym w Cieszynie (Tesinskie Divadlo), w Cyrku Ocelot; czynnie zajmuje się tańcem kontakt – improwizacja; zaczynał przygodę z teatrem w teatrze ulicznym (Teatr Wodzisławskiej Ulicy); współpracował z Teatrem Polskim i Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu.

* W spektaklu wykorzystywany jest stroboskop.

View the embedded image gallery online at:
http://teatrarlekin.pl/pl/jakitaki#sigFreeId9be675e4f3