Jak zostałam wiedźmą - premiera już 14 marca! (aktualizacja: premiera odwołana)

Jak zostalam wiedzma FB2

AKTUALIZACJA: PREMIERA ODWOŁANA - NOWY TERMIN PODAMY PO ODWOŁANIU STANU EPIDEMII

14 marca 2020 r. zapraszamy na czwartą już w tym sezonie premierę, tym razem na Dużej Scenie. Tym razem będzie to adaptacja książki Doroty Masłowskiej "Jak zostałam wiedźmą".

Tak, jak współczesne krainy snów różnią się od tych dawnych, tajemniczych, tak współczesne bajki różnią się od tych klasycznych. Dorota Masłowska, jedna z najbardziej poczytnych polskich pisarek, w swoim jedynym tekście napisanym dla dzieci, zaprasza nas w podróż do bardzo, bardzo współczesnej baśni. Baśni wypełnionej… zwykłymi postaciami, takimi jak pracownik stacji benzynowej, kasjerka hipermarketu, konsultantka firmy kosmetycznej czy mama ćwicząca taekwondo. Są w niej też wszechobecne dzisiejsze gadżety: iPhone`y, puderniczki czy samochody, a pośród nich pojawia się… wygłodniała Wiedźma, która poszukuje niegrzecznego, idealnego do schrupania dziecka. Pewnego dnia znajduje Dziewczynkę, jednak elektroniczny wykrywacz wskazuje, że dziecko jest zbyt dobre i może okazać się trujące. Jedynym rozwiązaniem w tej sytuacji staje się zmieszanie Dziewczynki z jakimś niegrzecznym Chłopcem. Używając Pyłu Sennego, dzięki któremu przeniosą się do Snu Krainy, a także atomizera „Podmiana Myśli”, Wiedźma wysyła Dziewczynkę na poszukiwanie niegrzecznego Chłopca. Podróż okazuje się brzemienna w skutkach dla Wiedźmy, Dziewczynki oraz pozostałych bohaterów. W jej trakcie poznamy bolączkę współczesnego świata - plagę wszechogarniającego konsumpcjonizmu i dorosłych ludzi, który chcą „więcej, i więcej, i więcej”…

Dorota Masłowska, niezwykle umiejętnie i nienachalnie prowadzi wątek wiecznego nienasycenia, zarówno dzisiejszych dorosłych, jak i dzieci, ich manii kupowania wszystkiego, ślepej podatności na reklamę, wiecznie niezaspokojonego głodu posiadania. Podążając przez miasto i zaglądając ludziom w okna Wiedźma zauważa, że pragnienie „więcej” jest nie tylko wypowiadane i realizowane na jawie, ale też w ludzkich snach. W spektaklu poetycki tekst Doroty Masłowskiej jest mówiony i śpiewany. Muzykę do songów „z wiedźmim” pazurem napisał Łukasz Damrych.

Spektakl bierze udział w 26. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Teatr Lalek Arlekin im. Henryka Ryla w Łodzi
DUŻA SCENA
Premiera – 14 marca 2020 r. godz. 17.00

REALIZATORZY:
Adaptacja i reżyseria: Ewelina Pietrowiak
Scenografia i kostiumy: Ola Gąsior, Martyna Kander
Muzyka: Łukasz Damrych
Przygotowanie wokalne: Martyna Henke
Asystentka reżysera: Karolina Zajdel

OBSADA:
Agata Butwiłowska, Klaudia Kalinowska, Adrianna Maliszewska, Katarzyna Stanisz, 
Wojciech Schabowski, Wojciech Stagenalski, Michał Szostak, Joanna Wiśniewska, 
Karolina Zajdel

Dla widzów od 8 lat
Czas trwania: 80 minut