Wędrówka Nabu

wedrowka nabu dt m
                       poziom2KUP BILET
na podstawie książki Jarosława Mikołajewskiego „Wędrówka Nabu”
 

Reżyseria: Przemysław Jaszczak
Scenografia: Aleksandra Starzyńska
Muzyka: Urszula Chrzanowska
Adaptacja książki oraz tekst piosenki: Magda Żarnecka

Obsada:
Adrianna Maliszewska
Wojciech Schabowski
Michał Szostak

SCENA KAMERALNA

Premiera: 4 kwietnia 2020 r. godz. 17.00
AKTUALIZACJA:
PREMIERA ODWOŁANA - NOWY TERMIN PODAMY PO ODWOŁANIU STANU EPIDEMII

Dla widzów od 7 lat, dla młodzieży i dorosłych
Czas trwania: 60 minut

 

Nabu to mała dziewczynka, która mieszka w wiosce za morzem. Ma piękny, ciepły dom i kochającą rodzinę. Pewnego dnia, w niewyjaśnionych dla niej okolicznościach, wybucha pożar, który odbiera im wszystkim bezpieczne schronienie. Dom udaje się szybko odbudować, ale niestety, nie na długo, bo wkrótce znów pojawia się ogień...
Nabu postanawia uciec z ogarniętej pożogą rodzinnej wioski, by odnaleźć miejsce, w którym nie palą się domy i gdzie wszyscy mogliby być wreszcie bezpieczni.

„Wędrówka Nabu” to historia o odwadze, strachu i poszukiwaniu domu. Spektakl stanowi zapis heroicznej, samotnej wyprawy przez pustynie i wielkie wody, podczas której dziewczynka nie spotyka życzliwych ludzi, wpada w niewidoczne druty kolczaste, które pozostawiają odczuwalne rany oraz zobaczy łódki, których nie ma - przynajmniej nie dla wszystkich…
Historia Nabu pokazuje, jak ciężko jest uciec przed strachem i bólem. Jak wiele trzeba wycierpieć, by osiągnąć cel wędrówki. I mimo tego, że dotychczasowa droga bardzo ją okaleczyła i wystraszyła, decyduje się wyruszyć poza bezkres horyzontu. Do lepszego świata..

Książka Jarosława Mikołajewskiego na podstawie, której powstaje spektakl to niezwykła, poetycka opowieść podejmująca temat kryzysu migracyjnego i nietolerancji. Jej adaptacja zostanie opowiedziana przy użyciu lalek stolikowych i plastycznych środków wyrazu. Ożywiona przez troje aktorów ma się stać pretekstem do odważnej dyskusji z młodym odbiorcą, być może łamiąc tabu.