InezKrupinskaInez Krupińska to artystka, której prace – miękkie rzeźby – będzie można podziwiać od września do końca grudnia 2015 r. w Galerii A na górnym foyer teatru Arlekin. Wystawa „A jak Anioł. A jak Arlekin” uświetni pierwszą w sezonie premierę spektaklu „W pogoni za…”.

Inez Krupińska ma niezwykły dar ożywiania wyobraźni poprzez wzrok i dotyk. Głośna stała się jej seria aniołów szytych z lnianego, surowego płótna, o skrzydłach jak poduszki. Miękkie rzeźby aniołów mają imponujące, falujące skrzydła i twarze jakby wyjęte z bizantyjskich ikon. Artystka do ich zdobienia dobierała rzadkie materie, czasem kunsztowne dodatki i biżuterię. 

INEZ KRUPIŃSKA urodzona w 1968 r., studiowała w latach 1987-93 na Wydziale Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych; dyplom z wyróżnieniem uzyskała w 1993 r. w Pracowni Ilustracji Książkowej prof. Janusza Stannego. Na Ogólnopolskiej Wystawie Najlepszych Prac Dyplomowych Studentów Uczelni Plastycznych „DYPLOM 92/93” w 1994 r. otrzymała Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W roku 2001 została laureatką I nagrody Ogólnopolskiego Konkursu „ART. DEA – ANGEL” w kategorii rzeźby.

Zajmuje się wykonywaniem ilustracji do książek i czasopism, projektowaniem okładek i kart pocztowych, a także wszelkimi formami z dziedziny grafiki reklamowej. Jednak największą pasją artystki pozostaje tkanina unikatowa. Prof. Stanny mówi, że potrafi ona „przy pomocy najprostszych materiałów, płótna, nici oraz… swojego niezwykłego talentu budować niepowtarzalny nastrój”. Tworzy zarówno formy płaskie, np. okładki do książek, jak również przestrzenne i półprzestrzenne, m.in. rzeźby aniołów, zwierząt i owadów.