Galeria A powstała w gruntownie wyremontowanej siedzibie Teatru Lalek Arlekin w 2014 roku i oferuje dwa nowe, ciekawe miejsca wystawiennicze. Na górnym foyer utworzyliśmy Galerię A "Akwarium", w której prezentujemy nieduże formy przestrzenne, natomiast Galeria A "W piwnicy" funkcjonuje w zaadaptowanych pomieszczeniach w piwnicach teatru. Staramy się, aby wystawy w obu galeriach nawiązywały twórczo do działań teatralnych, do historii Arlekina, teatru formy czy też były inspirowane sztuką teatru.

GALERIA A – W PIWNICY JEST CZYNNA OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZ. 8-16
GALERIA A – AKWARIUM JEST CZYNNA OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZ. 8-16 ORAZ W WEEKENDY W TRAKCIE TRWANIA SPEKTAKLI

AKTUALNIE PREZENTOWANA WYSTAWA 

DSC 0247

Wystawa „Drugie życie garnka. Bajkowy świat zwierząt Krzysztofa Kadłubowskiego” składa się z przeszło 80 rzeźb wykonanych z zużytych, często zardzewiałych, już nikomu niepotrzebnych przedmiotów lub z tego, co po nich pozostało. Elementy te, połączone najpierw wyobraźnią ich Autora, a potem nitami i śrubami otrzymują szansę na kolejne, często wytworniejsze życie. Aż do 25 czerwca br. będą je wieść na wystawie w Galerii A, na górnym foyer teatru.  Czy stare widelce wraz z imbrykiem, częścią sitka, klamką oraz fragmentem grabi lub cylindra od motoroweru mogą o czymś razem opowiedzieć? Zapewniamy Was, że tak. Chodźcie zobaczyć wystawę, po której już nigdy, bez wątpliwości, nie wyrzucicie starych przedmiotów. Mają one moc przeistaczania się, współistnienia i dopowiadania się nawzajem tak silną, jak tylko pozwala na to wyobraźnia.  

 
 krzysztof foto
 
Krzysztof Kadłubowski, ur. w 1972 r. mieszka i tworzy w Wadowicach. W 1998 ukończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Jest członkiem Izby Architektów, prowadzi własne biuro architektoniczne. Projektowanie jest jego zawodem i pasją, stale szuka pretekstu do działania na różnych poziomach otaczającej go przestrzeni. Wynikiem tych poszukiwań są realizacje niemające nic wspólnego z architekturą, a wręcz są jej zaprzeczeniem, ze względu na materiał, formę i skalę. Maluje, rysuje, projektuje także formy przemysłowe.
 
ARLEKIN WYSTAWA Krzysztofa Kadubowskiego plakat net