logo galeriAGaleria A powstała w gruntownie wyremontowanej siedzibie Teatru Lalek Arlekin w 2014 roku i jest wyrazem chęci nasycenia przestrzeni teatru jeszcze jedną wartością artystyczną.

Na górnym foyer utworzono Galerię A "Akwarium", w której co kwartał prezentujemy nieduże formy przestrzenne.
Galeria A "W piwnicy" (jak sama nazwa wskazuje zajmuje pomieszczenie w piwnicach teatru) prezentuje malarstwo, grafikę, fotografię i inne obiekty twórców o wyrobionej renomie artystycznej. Program Galerii A zakłada współpracę z artystami, którzy nie są bezpośrednio związani z teatrem, ale inspirują się nim, a także np. maską, postacią Arlekina, odmiennym stanem rzeczywistości parateatralnej… Każdy wernisaż to spotkanie z artystą, pozwalające odwiedzającym poznać bliżej zarówno jego osobę, jak i prace prezentowane w Galerii A.

Galeria A "w Piwnicy" czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach pracy teatru, od 8.00 do 16.00.

Galeria A "Akwarium" czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach pracy teatru oraz w weekendy podczas trwania spektakli.

Dla grup zorganizowanych możliwe jest zwiedzanie wystaw oraz organizacja warsztatów z zakresu historii sztuki i plastyki, prowadzonych przez kuratora Galerii A, doktor sztuki Joannę Hrk (zapisy telefoniczne 42 633-08-94).

AKTUALNIE PREZENTOWANE WYSTAWY

Galeria A "Akwarium"

 

Galeria A "W piwnicy"

  1.