skreen

3, 2, 1.... i mamy to! Obiecaliśmy i odpalamy!

Dzień Teatru Publicznego 2020 | #czekamy uważamy za otwarty! Od teraz możecie swobodnie o każdej porze, przez cały czas trwania akcji, wkraczać na marchewkowe pole i oglądać "O dwóch takich, co ukradli księżyc". Spektakl będzie dostępny dla wszystkich widzów na dwóch platformach TVP:
www.vod.tvp.pl oraz na stronie Internetowego Teatru dla dzieci www.iteatr.tvp.pl

KLIKNIJ ZDJĘCIE, ABY PRZEJŚĆ NA VOD

skreen

 

WIĘCEJ O WYDARZENIACH ARLEKINA I AKCJI DTP 2020:

O DWÓCH TAKICH, CO UKRADLI KSIĘŻYC - spektakl online: https://www.facebook.com/events/249207762959639
ZUZA - premiera muzycznej mikrobajki: https://www.facebook.com/events/287102168987016

#czekamy #DzieńTeatruPublicznego #ArlekinwDomu

****************************

CZEKAMY SZABLON


Dzień Teatru Publicznego 2020 - Bez kolejek i bez widzów, ale razem!

Co roku, mniej więcej o tej porze, mówiliśmy, że w teatrze – i nie tylko w teatrze – „grosze grają rolę”. To hasło obchodzonego od 2015 Dnia Teatru Publicznego i akcji „Bilet do teatru za grosze”, które koordynuje Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, a w które corocznie włączało się około 100 publicznych teatrów w Polsce, w tym nasz Teatr. Co roku, o tej samej porze, otwieraliśmy kasy, liczyliśmy widzów, staliśmy z nimi w kolejce, na słońcu i w deszczu. Cieszyliśmy się, gdy kolejka była jak najdłuższa i mogliśmy być świadkami Waszego uczestnictwa w akcji. W tym roku nie będziemy aż tak blisko, nie będzie też tego święta w dotychczasowej formie, a liczenie groszy nabrało dziś nowego znaczenia i wagi. Ale jednak się spotkamy!

Dniu Teatru Publicznego 2020, który obchodzić będziemy 16 maja, weźmie udział ponad 100 teatrów. Tegoroczna akcja przeniesiona została w całości do internetu – nie będzie „groszowych spektakli” na żywo, ale będą inne symboliczne gesty, przypominające Państwu o tym święcie. Chcemy, abyście Państwo zobaczyli, że jesteśmy, ciągle działamy, ale przede wszystkim, że #CZEKAMY – na widzów i na to, że będzie lepiej! To słowo, będzie nam towarzyszyło od 16 maja przez cały kolejny tydzień na zdjęciach, udostępnianych materiałach wideo, w informacjach i komunikatach, i będzie przypominać o charakterze tegorocznego święta.

W Arlekinie, jak co roku, przygotowaliśmy dla naszych widzów specjalne wydarzenia. W tym roku nie możecie przyjść do budynku, zasiąść w wygodnym czerwonym lub niebieskim fotelu i obejrzeć wspólnie świątecznego spektaklu. Dlatego zrobiliśmy wszystko, żeby widzowie byli z nami i jednak mogli nas oglądać. Z okazji Dnia Teatru Publicznego chcielibyśmy zaprosić Was do Arlekina i to nie tylko 16 maja, ale tak, jak w ubiegłych latach, przez cały tydzień! 

W Dzień Teatru Publicznego, czyli 16 maja o godz. 12.00 udostępnimy online nagranie jednego z najpopularniejszych naszych spektakli, czyli „O dwóch takich, co ukradli księżyc”, który swoją premierę miał zaledwie rok temu. Spektakl zarejestrowany przez TVP z dziecięcą publicznością w naszym teatrze w styczniu tego roku, będzie możliwy do oglądania bezpłatnie, non stop, przez cały czas trwania akcji, poprzez platformy internetowe TVP www.iteatr.tvp.pl oraz www.vod.tvp.pl i udostępniany na kanałach społecznościowych Teatru!
 
Zuza

W sobotę 23 maja o godz. 19.00, czyli dokładnie o tej porze, o której planowaliśmy w tym roku zagrać dla widzów „analogowo”, w siedzibie, spektakl w ramach Dnia Teatru Publicznego zapraszamy na premierę „Zuzy” – specjalnego, "świątecznego" odcinka naszej domowej sceny „Sta(y)ge at Home”, w którym po raz pierwszy od czasu zamknięcia teatru, będzie można zobaczyć część zespołu Arlekina razem w twórczym działaniu! 
Mamy nadzieję, że pokochacie tę muzyczną opowieść o samotnej Zuzi, magicznym drzewie, duchu lasu, Marcelu i babci, w której miesza się baśń z rzeczywistością, plan aktorski z lektorskim oraz żywy obraz z animacją.
Bądźcie z nami, bo tworząc go, mamy poczucie, że wracamy do normalności...
Realizatorzy "Zuzy":
Tekst: Adrianna Maliszewska i Michał Szostak
Muzyka: Michał Szostak
Występują: Klaudia Kalinowska, Adrianna Maliszewska, Michał Szostak oraz Wojciech Brawer i Maciej Kuczyński
Animacje i kostiumy: Areta Magdalena Puchalska
Zdjęcia, realizacja, montaż: HaWa
Miks i mastering audio: Łukasz Damrych
Światło: Małgorzata Sendke

Przez cały tydzień nie zaprzestajemy też naszej "pandemicznej" działalności artystycznej, prowadzonej w ramach akcji #ArlekinwDomu! 

#CZEKAMY!
Profil Facebook https://www.facebook.com/teatrarlekin
Kanał YouTube http://youtube.com/teatrlalekarlekin
Strona www www.teatrarlekin.pl

Organizatorami Dnia Teatru Publicznego są Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Akcja "Bilet do teatru za grosze" finansowana jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kamil3