300gr bnr fb cover

Dzień Teatru Publicznego – „DekAmore” w ramach akcji „Bilet do teatru za 300 groszy”!

12 maja to Dzień Teatru Publicznego oraz początek akcji „Bilet do teatru za 300 groszy”. Teatr Lalek Arlekin, jak co roku, będzie świętował wraz z innymi polskimi teatrami i jednocześnie - bardzo serdecznie zaprasza widzów do udziału w akcji.

W tym roku Dzień Teatru Publicznego obchodzony będzie już po raz czwarty. Pomysł tego święta zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce obchodził 250-lecie swojego istnienia. Majowa akcja biletu za grosze, w którą zaangażowało się wówczas 100 teatrów publicznych w całej Polski była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się wielkim powodzeniem. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów – także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale. Ten entuzjazm udało się utrzymać w kolejnych latach.

W tegorocznej akcji „Bilet do teatru za 300 groszy” z okazji Dnia Teatru Publicznego weźmie udział dokładnie 100 teatrów z 39 polskich miast. Sprzedaż biletów – prowadzona tylko w kasach teatrów – rozpocznie się 12 maja, ale spektakle będą wystawiane przez cały tydzień – aż do 20 maja. O tym, że w teatrze „grosze grają rolę” przypominać będzie symboliczna cena biletu, która wyniesie w tym roku 300 groszy (3 zł). To znacząca kwota. Z badania ekonomicznego teatrów, które na zlecenie Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego przeprowadzili ekonomiści Szkoły Głównej Handlowej, wynika, że 1 złotówka dotacji samorządowej przynosi nieco ponad 3 zł przychodu dla gospodarki regionu, w którym teatr stale pracuje. – Mamy dla organizatorów – samorządów wszystkich szczebli – fantastyczną wiadomość. Jest dowód na to, że teatr publiczny nie jest generatorem straty, ale wręcz przynosi zysk! Nie musi być kłopotem i problemem, ale może być prawdziwą inwestycją – tłumaczy dr hab. Rafał Kasprzak, autor metody i koordynator badania

W ramach akcji "Bilet do teatru za 300 groszy" w naszym teatrze 12 maja o godz. 19:00 będzie można zobaczyć spektakl "DekAmore" w reżyserii Bogdana Nauki. Jest to spektakl dla dorosłych. Bilety na to konkretne przedstawienie będzie można zakupić tylko w kasie teatru i tylko 12 maja 2018 r., nie przyjmujemy wcześniejszych rezerwacji. Jedna osoba będzie mogła zakupić maksymalnie 2 bilety. Kasa Arlekina będzie otwarta od godz. 17.00.

Spektakl grany w ramach Dnia Teatru Publicznego oraz towarzyszącej mu akcji „Bilet do teatru za 300 groszy”, która finansowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Grosze grają rolę!
www.dzienteatrupublicznego.pl

mkidn 01 cmyk  it 15lat Light full

 

GALERIA - SPEKTAKL "DEKAMORE"