Dzień Dziecka w Arlekinie - spektakl, konkurs, premiera "Teatru gier podwórkowych"

DzienDziecka w Arlekinie 4 3 01

DZIEŃ DZIECKA W ARLEKINIE! 

PO PIERWSZE: KONKURS
NAPISZ NAM BAJKĘ...
... I ZADEBIUTUJ W ARLEKINIE!

W Dzień Dziecka startujemy z konkursem dla dzieci pt. „Napisz nam bajkę” i zamieniamy się w nim nieco rolami. Ponieważ dzieci mają głos (z resztą, nie tylko w ten dzień!) - oddajemy pole scenariuszowe najmłodszym, aby mogły w ten sposób zadebiutować w teatrze. Zaprosimy dzieciaki do napisania (SAMODZIELNIE!!!) krótkiej bajki, a najciekawszą z nich Arlekin profesjonalnie zrealizuje i wyemituje, nagrywając ją wraz z aktorem Wojciechem Stagenalskim, który przeczyta wybraną opowieść w popularnym cyklu „Szeptanek”!!! 
Bądźcie czujni, wszystkie szczegóły pojawią się 1 czerwca o godz. 10.00.

PO DRUGIE: GRY PODWÓRKOWE
PREMIERA NOWEGO CYKLU FILMOWEGO

Place zabaw zamknięte? Planszówki ograne do znudzenia, a domowe zabawki nudne?
Zapraszamy do wielopokoleniowego "Teatru gier podwórkowych", gdzie pokażemy dzieciakom, jak fantastycznie można się bawić na powietrzu, przy pomocy kawałka gumy, kamienia, patyka czy sznurka :) Że do fantastycznej i prostej zabawy wystarczy czasem skrawek chodnika, trzepak czy najzwyklejsza piłka.

Link do premierowego odcinka będzie udostępniony na naszym fejsbukowym profilu 1 czerwca o godz. 13.00 i będzie potem dostępny zarówno na FB, jak i na kanale You Tube Arlekina.

***
Dzieciństwo dzisiejszych rodziców różniło się od dzieciństwa obecnych dzieci. Żeby nie spędzać czasu epidemii tylko przed komputerem w Dzień Dziecka Teatr rozpoczyna emisję krótkich filmików „instruktażowych” prezentujących dzieciakom, (a przypominających ich rodzicom) - mniej lub bardziej zapomniane gry i zabawy, z czasów, gdy do zabawy potrzebne były "skarby ziemi", guma czy skakanka. Chcemy w atrakcyjny sposób pokazać współczesnym dzieciom możliwości nieograniczonej zabawy, i to jak można się bawić mając do dyspozycji tak niewiele. Szczególnie teraz, kiedy szkoły prowadzą zajęcia online, a place zabaw są zamknięte.

PO TRZECIE: SPEKTAKL ONLINE
O DWÓCH TAKICH, CO UKRADLI KSIĘŻYC - OD 1 DO 14 CZERWCA!

Dzień Dziecka zakończmy z rockowym przytupem!
O godzinie 18.30 na naszym facebookowym profilu zapraszamy wszystkich - rodziców i dzieci - na wspólne oglądanie muzycznego spektaklu Teatru Lalek Arlekin „O dwóch takich, co ukradli księżyc”. Hitowe przedstawienie, którego premiera w naszym teatrze odbyła się rok temu zostało profesjonalnie nagrane przez TVP, a teraz będzie dostępne szerokiej publiczności.

Link do przedstawienia zostanie udostępniony 1 czerwca o godz. 18.30 i będzie aktywny do 14 czerwca 2020 r.

„O dwóch takich, co ukradli księżyc” to współczesna, muzyczna inscenizacja znanej powieści Kornela Makuszyńskiego o dwóch niegrzecznych i leniwych braciach, którzy swoim zachowaniem zatruwają życie najbliższych. Jacek i Placek nie zamierzają się uczyć ani pracować w przyszłości, za to postanawiają ukraść złoty księżyc i sprzedać go, aby mieć pieniądze na swoje próżniacze życie. Ruszają więc w długą i pełną przygód podróż, która całkowicie ich odmieni…

Pełen rockowych songów spektakl powstał do tekstu Krystyny Wodnickiej, który starszym widzom znany jest z kultowych „Bajek Grajek” – muzycznych słuchowisk Polskiego Radia. Dodatkowo, w łódzkim przedstawieniu, wykorzystane zostały kompozycje zespołu Lady Pank, powstałe do filmu dla dzieci pod tym samym tytułem, takie jak „Marchewkowe pole” czy „Hrabia” – w nowych, musicalowych aranżacjach.

Spektakl przygotował doświadczony w realizacji muzycznych widowisk reżyser, muzyk i aktor – Jerzy Jan Połoński, za scenografię odpowiada Marika Wojciechowska, aranżacje stworzył Łukasz Damrych, a za wokalną stronę widowiska odpowiada znakomita wokalistka jazzowa, kameralistka i pedagog – Izabela Połońska.

Realizatorzy:
reżyseria: Jerzy Jan Połoński
choreografia: Ewelina Ciszewska
scenografia: Marika Wojciechowska
projekcje wideo: Monika Tomaszewska i Dawid Kozłowski
aranżacje: Łukasz Damrych
przygotowanie wokalne: Izabela Połońska
reżyseria światła: Małgorzata Sendke
asystent reżysera: Agata Butwiłowska
W spektaklu wykorzystano także piosenki zespołu Lady Pank autorstwa Jana Borysewicza i Andrzeja Mogielnickiego

Obsada:
Agata Butwiłowska: Placek
Katarzyna Pałka: Jacek

Patrycja Czyszpak-Pawlak: Matka, Matka z Bagna
Joanna Wiśniewska: Pelikanowa
Klaudia Kalinowska: Pszczoła, Zbój Rajstopek
Wojciech Kondzielnik: Osioł Patałłach, Zbój Krwawa Kiszka
Szymon Nygard: Bóbr, Złoty Pan
Wojciech Schabowski: Pelikan, Herszt Zbójów
Michał Szostak: Ośli Zad, Zbój Nieborak

Premiera: 2 marca 2019
Dla widzów od 6 lat
Czas trwania: 90 minut (z przerwą)

BAWMY SIĘ RAZEM! 

DDonline