Pamietnik Florki 5

 

DZIEŃ DOBRY! Z ANIMACJĄ

Dla wszystkich widzów, którzy odwiedzą nasz teatr w wybrane niedziele tego roku, przed naszymi spektaklami - przygotowaliśmy specjalną niespodziankę – bezpłatne projekcje filmów animowanych dla dzieci. Podczas trzech niedziel, w sześciu setach będzie można zobaczyć najpiękniejsze filmy animowane zebrane pod wspólnymi tytułami: Jasne strony naszego cienia, Latawiec, Muzyka, Podróże, Czy wszyscy jesteśmy tacy sami?, Ekouniwersalny. Wśród projekcji znajdą się m.in. „Pamiętnik Florki”, „Kot Miro” czy „Cyrk”.

Projekcje będą się rozpoczynać na godzinę przed spektaklami – 26 listopada (o godz. 15), 3 grudnia (o godz. 11) i 17 grudnia (o godz. 11). Odbywać się będą w Galerii A w Piwnicy, wstęp na projekcje jest wolny. Każda projekcja trwa około 40 minut. Zachęcamy zatem do przyjścia wcześniej do teatru.
Za wybór wszystkich filmów odpowiedzialna jest agencja Momakin, partner Arlekina, przy organizacji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Animacji AnimArt. 

NIEDZIELA - 26 listopada, godz. 15.00 - GALERIA A - W PIWNICY (przed spektaklem "Krawiec Pan Niteczka")

Jasne strony naszego cienia
Pamiętnik Florki, s. I, odc. 2 Cień
Kot Miro, s. I, odc. 16, Nasze Kształty
Aniołki z Poddasza, s. I, odc. 12, Gra Cieni
Dlaczego mamy cień? Do czego służy? Czy ma jakieś związki ze sztuką? A może można się z nim jednak pobawić? Kilka filmowych historii podczas których bohaterowie odkrywają tajemnice cienia i uczą się, jak twórczo można go wykorzystać.

Latawiec
Kot Miro, s. I, odc. 22, Lot Latawca
Pamiętnik Florki, s. II, odc. 13, Wiatr
Cyrk, s. I, odc. 32, Akrobacje na Linach
Florka i Miro zawsze poszukują pretekstu do nietuzinkowej zabawy. Tym razem do wspólnych przygód zaprosi ich wiatr. By móc poznać jego tajemnice każdy z bohaterów, będzie musiał znaleźć swój sposób na zbudowanie latawca.


NIEDZIELA – 3 grudnia, godz. 11.00 - GALERIA A - W PIWNICY (przed spektaklem "Krawiec Pan Niteczka")

Muzyka
Choire Tour, reż. Edmunds Jansons
Music Dragon, reż. Camille Muller
Piccollo Concerto, reż. Ceylan Beyoglu
Tonky, s. III, odc. 8
Świat dźwięków to niezgłębiona i tajemnicza kraina czekająca na każdego śmiałka który chce ją odkrywać. Flet, chór, cymbałki, a nawet smok staną się dla młodych widzów przewodnikami pokazującymi harmonię i różnorodność muzyki. Dzieci odkryją dźwięki poszczególnych instrumentów, zobaczą jak za pomocą muzyki można nawiązywać przyjaźnie, czy odkrywać tajemnice własnej wyobraźni.

Podróże
Pamiętnik Florki, s. III, odc. 13 Okulary
Kot Miro, s. I, odc. 8, Daleka Wyprawa
Cyrk, s. I, odc. 41, Serce Cyrku
Czy warto podróżować? Jak to robić? Co można odkryć dzięki wyprawom w dalekie lub bliskie światy? Florka i Kot Miro zabiorą widzów na dwie zupełnie różne wycieczki, by pokazać bogactwo przygód i zabaw, które czekają na każdego małego podróżnika.


NIEDZIELA – 17 grudnia, godz. 11.00 - GALERIA A - W PIWNICY (przed spektaklem "Pastorałka dla woła i osła")


Czy wszyscy jesteśmy tacy sami?
Dziewczyna bez ucha
Elena i cienie, reż. César Cepeda
Dwie historie pokazujące losy osób niepełnosprawnych w świecie, w którym każda inność traktowana jest z podejrzliwością lub kpiną.

Ekouniwersalny
Kaktus i Mały, s. I, odc. 7, Dlaczego nic mi się nie stanie gdy wyłączą ogrzewanie?
Kaktus i Mały, s. II, odc. 3, Dlaczego grat parkował w lesie od lat?
Początek Ocal naszą ziemię, s. I, odc. 10, Eksploatacja złóż