„Bogusław & Maria” wystawa malarstwa Bogusława Marii Piaseckiego

ZAPROSZENIE PIASECKI galeriA

 

Wernisaż: 12 listopada 2015 r., godz. 18.00

Wystawa będzie prezentowana do 2 grudnia 2015 r.

Bogusław Maria Piasecki jest absolwentem Liceum Sztuk Plastycznych i Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi (obecnie: Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi). W 1985 r. uzyskał dyplom z projektowania biżuterii i malarstwa. Zajmuje się szeroko pojętą sztuką, często prezentowaną w interdyscyplinarnym warsztacie. Jest członkiem Stowarzyszenia Piotrkowskich Artystów Plastyków oraz Kazimierskiej Konfraterni Sztuki – Kolonia Artystyczna.

Brał udział w wielu wystawach sztuki, akcjach plastycznych i plenerach malarskich (Szlakiem Prawosławia czy Międzynarodowe Spotkania Artystyczne w Czarnym Piecu). Był uczestnikiem i współtwórcą Międzynarodowej Kolekcji Sztuki Końca Wieku – Translacje 1994-1999 w Piotrkowie Trybunalskim. W 1987 r. zdobył III nagrodę na Jesiennych Konfrontacjach Malarskich w Rzeszowie. Jego prace znajdują się w zbiorach w kraju i za granicą.

Bogusław Maria Piasecki maluje świat, który widzi wokół siebie, zanim przeniesie widok na płótno skupiając to co obserwuje na soczewce swojej wrażliwości. Obrazy figuratywne Bogusława Marii Piaseckiego są jak kartki z pamiętnika. Na płótnach często widzimy autoportrety artysty często w otoczeniu pięknych kobiet. Nagie postaci w pięknych okolicznościach przyrody przynoszą na myśl rajskie ogrody rozkoszy. Elementy współczesnej rzeczywistości, rozpoznawalne twarze, zwierzęta, miejsca mieszają się z sennymi wyobrażeniami lub marzeniami. Ludzkie emocje i seksualność widoczne są w warstwie przedstawiającej obrazu. Bogactwo doznań zmysłowych niesionych przez kolor i sugestywną fakturę ekspresyjnych pociągnięć pędzla można podziwiać w warstwie użytych środków artystycznych. Ekspresja widoczna jest nie tylko w kolorystyce barw czystych i często ze sobą kontrastujących ale także w sposobie traktowania płaszczyzny i kształtów. Postacie przerysowane, nieco karykaturalne, czy też może raczej bardzo wyraziste…

Piasecki malując opowieści o ludziach jest przedstawicielem realizmu magicznego, a bawiąc się kolorem, kształtem i fakturą abstrakcjonistą. Zawsze kolorystą. Parafrazując formułę Horacego, który uważał, że poeta jest jak pszczoła zbierająca nektar z różnych kwiatów i przetwarzająca go na własny, niepowtarzalny miód; można powiedzieć, że Piasecki jako malarz jest pszczołą, której miód powstał z wyjątkowo kolorowych kwiatów.