Bilety do teatru za 350 groszy w Teatrze Arlekin

1280x720px 2

350 groszy! 3,5 zł! - startuje doroczny Dzień Teatru Publicznego oraz akcja "Bilet do teatru za 350 groszy"! Razem z Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz innymi teatrami w Polsce, jak co roku bierzemy w nim udział i zapraszamy do świętowania Tego Dnia. Spotkajmy się - najpierw w wesołej kolejce do kasy po bilety za 350 groszy, a kolejnego dnia na spektaklu zagranym z tej okazji!

W tym roku Dzień Teatru Publicznego obchodzony będzie po raz piąty. Pomysł DTP zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce świętował 250-lecie istnienia. Majowa akcja biletu za grosze, w którą zaangażowało się wówczas 100 teatrów publicznych, była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów – także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale. Ten entuzjazm udało się utrzymać w kolejnych latach.

W tegorocznej akcji „Bilet do teatru za 350 groszy” z okazji Dnia Teatru Publicznego znów weźmie udział ok. 100 teatrów z kilkudziesięciu polskich miast. Sprzedaż biletów – prowadzona tylko w kasach teatrów – rozpocznie się 18 maja, ale spektakle „za grosze” będą grane przez cały tydzień – aż do 26 maja. O tym, że w teatrze „grosze grają rolę” przypominać będzie symboliczna cena biletu, która wyniesie w tym roku 350 groszy (3,5 zł).

W tym roku po raz kolejny o tym, że w teatrze „grosze grają rolę” przypominać ma symboliczna cena biletu – 350 groszy (3,5 zł). Skąd ta kwota? Mniej więcej tyle wynosi efekt ekonomicznego oddziaływania publicznego teatru dla regionu, w którym teatr pracuje.

W tym roku, w ramach Dnia Teatru Publicznego pokażemy "O dwóch, takich co ukradli księżyc", czyli spektakl dla całej rodziny.  Zagramy go 19 maja o godz. 12.00.
Bilety będzie można zdobyć 18 maja, w sobotę – start sprzedaży o 12.00.
UWAGA: Bilety można będzie kupić wyłącznie w kasie teatru, wyłącznie 18 maja od godz. 12.00. Każdy z widzów może kupić maksymalnie 4 bilety.


Pamiętajcie - grosze grają rolę!


Spektakl grany w ramach piątej edycji Dnia Teatru Publicznego oraz towarzyszącej mu akcji „Bilet do teatru za 350 groszy”. Wydarzenie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowane przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

1 logo IT wersja podstawowa pena mkidn 01 cmyk