Bazgroty - wenisaż

Scan 1

 

Nowopowstała Galeria A  zainauguruje swą działalność 18 marca 2015 r. o godz. 18.00 wernisażem prof. Leszka Rózgi – w dniu 91 urodzin artysty. Profesor uprawia głównie grafikę warsztatową, rysunek i malarstwo. Swoje prace prezentował na licznych wystawach indywidualnych (ok. 160) i zbiorowych (ok. 500) w Polsce i poza granicami kraju.

 

 

View the embedded image gallery online at:
http://teatrarlekin.pl/pl/bazgroty-wenisaz#sigFreeId6451ba88c4

W Galerii A wyeksponowanych zostanie 26 prac graficznych z kilku cykli, w tym najnowszy, nigdzie jeszcze nie publikowany cykl „Bazgroty”, składający się z 12 prac, powstałych na przestrzeni lat 2013-2015. Odnoszą się one do wspomnień z dziecięcego świata pierwszych rysunków artysty. Z każdą z prac związana jest anegdota z dzieciństwa twórcy.

Wśród zaprezentowanych grafik znajdą się również stworzone specjalnie dla Teatru Lalek Arlekin w 2010 roku z okazji  rozpoczętego wówczas cyklu specjalnych spotkań teatralnych, znanych pod nazwą „Niedziela z Arlekinem”.

Wystawę będzie można oglądać do 16 kwietnia 2015 r.

Galeria A to nowe miejsce na mapie Łodzi, dedykowane prezentacjom artystycznym. Kuratorem cyklicznie organizowanych wystaw będzie dr Joanna Hrk –  ilustrator, scenograf teatralny, grafik, fotograf, rzeźbiarka, publicystka, autorka nowowydanej książki „Jedność sztuki. Jedność teatru”.

Zaproszenie Rozga