Krolikowska

 

Urodzona w Łodzi artystka, kolekcjonerka dzieł sztuki, zamiłowana podróżniczka. Fotografią zajmuje się od dziesiątek lat. Jej wprawione oko wypatrzy to, czego inni często nie zauważają. Studia z zakresu malarstwa i grafiki uczuliły ją na piękno. Idealna kompozycja i wyczucie barw to wielki atut artystki. Wnikliwa wrażliwość nie pozwala jej na obojętność w stosunku do innych, budzi potrzebę podzielenia się w swoisty sposób doznaniami i przeżyciami, a także niesienia pomocy.

Tkaczuk

Yaroslava Tkaczuk żyje i pracuje we Lwowie na Ukrainie. Urodziła się w Kołomyi. Studiowała w Instytucie Sztuki Użytkowej i Dekoracyjnej w Kosowie na wydziale Tkaniny Artystycznej, a następnie na Akademii Sztuk Pięknych we Lwowie, wydział Tkaniny Artystycznej.

Uczestniczyła w szeregu wystaw indywidualnych i zbiorowych na Ukrainie, w Austrii, Niemczech, Grecji i Hiszpanii.

Jej motto brzmi: Sztuka jest nieodłączną częścią naszego życia – tą, która daje nam wolność.

 
 

Ozog

Urodzony w 1952 r. w Nienadówce koło Rzeszowa. W 1972 r. ukończył Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. Wytypowany przez Ministerstwo Kultury i Sztuki na studia w Niemczech (1972-1978 w Hochschule für Graphik und Buchkunst w Lipsku). Dyplom uzyskał w 1978 r. na wydziale grafiki książki. W latach 1978-1990 zajmował stanowisko kierownika artystycznego Krajowej Agencji Wydawniczej Oddział Rzeszów.

Brał udział w ponad dwudziestu Międzynarodowych Plenerach Ilustratorów, gdzie wykonał lustracje do twórczości: Leśmiana, Kochanowskiego, Mickiewicza, Sienkiewicza, Słowackiego, Reymonta oraz do Biblii.

Piertrzak Krupinska

 

Stanisława Pietrzak-Krupińska ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie oraz Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Łodzi (1965 r.) w pracowni malarstwa profesora Jerzego Nowosielskiego, w pracowni kompozycji profesora Stanisława Fijałkowskiego i projektowanie tkanin w pracowni profesor Teresy Tyszkiewiczowej. Miała wiele wystaw indywidualnych w Polsce i za granicą. Między innymi w ośrodkach Kultury polskiej w Berlinie, Lipsku, Dreźnie, Pradze, Bratysławie i Sofii. Jest laureatką licznych nagród i wyróżnień. Wielokrotnie była stypendystką Ministra Kultury i Sztuki. Jest jedną z najbardziej oryginalnych polskich malarek.