Konkurs Fotografii Teatralnej

Zdjęcie z kulis Arlekina wśród wyróżnionych w I edycji Konkursu Fotografii TeatralnejHrk Joanna 04

W zorganizowanym przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego Konkursie Fotografii Teatralnej wzięło udział 170 fotografów, którzy nadesłali 2225 zdjęć. Wśród wyróżnionych znalazła się praca dr Joanny Hrk, fotografa i scenografa, wieloletniego pracownika Teatru Lalek Arlekin. Fotografia ilustruje pracę aktorów podczas próby do spektaklu marionetkowego pt. „Mała Syrenka”.

W wyniku gruntownego remontu zakończonego rok temu, Arlekin zyskał najnowocześniejszą scenę lalkową w Polsce. Specjalistyczna konstrukcja mostów marionetkowych umożliwia granie  lalkami zamieszonymi na prawie 3 metrowych niciach. Wymaga to od aktorów niesamowitej precyzji i gruntownego przygotowania, a przy tym daje wyjątkowe efekty wizualne, czego dowodem jest doceniona przez jury konkursowe fotografia.

Niedawno w repertuarze Arlekina pojawiła się nowa sztuka, grana w technice marionetkowej – „Piękna i Bestia”. Odwoływanie się do klasyki zarówno pod względem formy jak i treści to przemyślana teatru, która jest niezmiennie doceniana przez kolejne pokolenia widzów.

KONKURS "Mój Anioł"

Moj aniol

Adresaci:
uczniowie szkół podstawowych woj. łódzkiego
Zadanie konkursowe:
Stworzenie ilustracji (dowolna technika), inspirowanej wystawą autorstwa Inez Krupińskiej pt. „A jak Arlekin. A jak Anioł”, eksponowaną w Teatrze Lalek Arlekin. Nauczycieli i uczniów zapraszamy do obejrzenia wystawy wraz z jej kuratorem w siedzibie Teatru Lalek Arlekin. W przypadku braku takiej możliwości, inspiracją mogą być zdjęcia eksponatów, zamieszczone na stroniewww.teatrarlekin.pl.
Terminy:
Przyjmowanie prac: do 4 grudnia 2015 r. 
Rozstrzygnięcie konkursu:  10 grudnia 2015
Uroczyste wręczenie nagród: 13 grudnia 2015, godz. 15.30

Więcej

Mała Syrenka - transmisja online

Mała Syrenka219 maja o godz. 11.00 dzięki projektowi "Internetowy Teatr TVP dla szkół" spektakl pt. "Mała Syrenka"  wraz z widzami zgromadzonymi w Arlekinie obejrzały tysiące uczniów szkół podstawowych w całej Polsce.

Przedstawienie to jest o tyle wyjątkowe, że w całości grane w technice marionetkowej. Widzowie będą mogli przyjrzeć się możliwościom najnowszej sceny lalkowej w Polsce, gdyż Arlekin w tej odsłonie funkcjonuje zaledwie od grudnia 2014 r.

"Mała Syrenka" zrealizowana jest w klasycznej baśniowej konwencji. Wzruszającej historii o małej mieszkance podwodnych głębin zakochanej w księciu towarzyszy prawdziwie podmorska muzyka. Intrygująca scenografia sugestywnie pozwala widzom przenieść się do fantastycznego świata głównej bohaterki.

Warsztaty "Fokus na Wilkonia" - dla DOROSŁYCH

nietoperz

Fokus na… Artystę 

Pod takim hasłem Teatr Lalek Arlekin  rozpoczyna cykl spotkań edukacyjnych poświęconych sztuce. W programie przewidziano prelekcje połączone z oprowadzaniem po Galerii A oraz warsztaty plastyczne tematycznie nawiązujące do wystaw, prowadzone przez kuratora galerii, dr Joannę Hrk.

Więcej

Noc Muzeów

cover photo FB

Uczestnicy Nocy Muzeów w odnowionej siedzibie Teatru Lalek Arlekin będą mogli zwiedzić sale widowiskową oraz zobaczyć 3 wystawy:

• Sala kameralna – wystawa „Lalki dozwolone od lat 18” (wstęp za okazaniem dowodu osobistego)
• Galeria A – Dariusz Młynarczyk „Archiformy”
• Galeria A – Akwarium – Józef Wilkoń „NIETOPERZ, NIE RYBA, NIE TEATR”

Więcej

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

dniotwarte

Wyrusz z nami w podróż do świata bajek!
Niepowtarzalna okazja dla dzieci, rodziców i wszystkich miłośników teatrów lalkarskich na odwiedzenie zaplecza Teatru Arlekin.

W programie:
- spacer po niedostępnych na co dzień wnętrzach teatru
z przewodnikiem (scena, sale prób, galeria),
- możliwość spróbowania swoich sił w roli aktorów teatru.

"Z pamięci żołądka"

 

Z pamieci zoladka druk

19 marca (czwartek) o 18.00 aktorzy Teatru Lalek Arlekin odczytają na scenie kameralnej sztukę teatralną współczesnej szwajcarskiej autorki Antoinette Rychner pt. "Z pamięci żołądka", wydaną niedawno przez Drameducation – Międzynarodowe Centrum Teatru Francuskojęzycznego w Polsce. W spotkaniu będzie uczestniczyć autorka, która chętnie odpowie na pytania publiczności.

WSTĘP WOLNY

 

 

 

Więcej