Fokus na… Małgorzatę Górną-Saniternik

Laboratorium Artystyczne dla dorosłych: 

10 grudnia odbyło się spotkanie z dwoma grupami seniorów, zaangażownych w łódzki wolontariat. Gościem była artystka, Małgorzata Górna-Saniternik, która pokazała swoje różnorodne prace z zakresu projektowania mody, rysunku i ceramiki. Opowiedziała o sztuce, trudach tworzenia, codziennych kompromisach w życiu artystycznym i osobistym. 
Twórczość Małgorzaty Górnej-Saniternik widzowie Teatru Lalek Arlekin mogą podziwiać na co dzień, ponieważ to właśnie ona jest autorką secesyjnego malarstwa na szklanej klatce schodowej oraz barwnych postaci arlekinów i klaunów na ścianie górnego foyer. To spod jej ręki wyszły także pastelowe portrety trzech dyrektorów Arlekina. 
W październiku 2015 r. Małgorzata Górna-Saniternik prezentowała w Galerii A wystawę pejzaży wykonanych techniką suchej pasteli, zatytułowaną „Od zimy do jesieni”.

 

View the embedded image gallery online at:
http://teatrarlekin.pl/pl/aktualnosci/page-22#sigFreeId5891bb73e6

Konkurs Fotografii Teatralnej

Zdjęcie z kulis Arlekina wśród wyróżnionych w I edycji Konkursu Fotografii TeatralnejHrk Joanna 04

W zorganizowanym przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego Konkursie Fotografii Teatralnej wzięło udział 170 fotografów, którzy nadesłali 2225 zdjęć. Wśród wyróżnionych znalazła się praca dr Joanny Hrk, fotografa i scenografa, wieloletniego pracownika Teatru Lalek Arlekin. Fotografia ilustruje pracę aktorów podczas próby do spektaklu marionetkowego pt. „Mała Syrenka”.

W wyniku gruntownego remontu zakończonego rok temu, Arlekin zyskał najnowocześniejszą scenę lalkową w Polsce. Specjalistyczna konstrukcja mostów marionetkowych umożliwia granie  lalkami zamieszonymi na prawie 3 metrowych niciach. Wymaga to od aktorów niesamowitej precyzji i gruntownego przygotowania, a przy tym daje wyjątkowe efekty wizualne, czego dowodem jest doceniona przez jury konkursowe fotografia.

Niedawno w repertuarze Arlekina pojawiła się nowa sztuka, grana w technice marionetkowej – „Piękna i Bestia”. Odwoływanie się do klasyki zarówno pod względem formy jak i treści to przemyślana teatru, która jest niezmiennie doceniana przez kolejne pokolenia widzów.

KONKURS "Mój Anioł"

Moj aniol

Adresaci:
uczniowie szkół podstawowych woj. łódzkiego
Zadanie konkursowe:
Stworzenie ilustracji (dowolna technika), inspirowanej wystawą autorstwa Inez Krupińskiej pt. „A jak Arlekin. A jak Anioł”, eksponowaną w Teatrze Lalek Arlekin. Nauczycieli i uczniów zapraszamy do obejrzenia wystawy wraz z jej kuratorem w siedzibie Teatru Lalek Arlekin. W przypadku braku takiej możliwości, inspiracją mogą być zdjęcia eksponatów, zamieszczone na stroniewww.teatrarlekin.pl.
Terminy:
Przyjmowanie prac: do 4 grudnia 2015 r. 
Rozstrzygnięcie konkursu:  10 grudnia 2015
Uroczyste wręczenie nagród: 13 grudnia 2015, godz. 15.30

Więcej