59,5 stART! - nabór do grupy roboczej warsztatu choreograficznego!

36177495 1981525691922046 2574915627907022848 n

Kochasz Łódź, widzisz jak pięknieje z dnia na dzień? Zauważasz jej detale i unikatowość? Przy okazji lubisz tańczyć, chcesz się trochę poruszać? Co powiesz, na połączenie jednego z drugim?

59,5 stART!, czyli Aktywne Radosne Taneczne Urodziny Łodzi - w urodzinowe święto Łodzi zapraszamy Was na warsztat choreograficzny inspirowany łódzkimi motywami.

Szukamy chętnych, odważnych i szalonych do grupy roboczej warsztatu choreograficznego, która wspólnie z naszą prowadzącą wypracuje choreografię inspirowaną motywami Łodzi. Wypracowany przez nas układ będzie mógł być powtarzany w ciągu urodzin Łodzi przez zwiedzających teatr, a w niedzielę, pokażemy go na woonerfie przed Teatrem, zapraszając do jego zatańczenia mieszkańców i Łodzian.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres edukacja@teatrarlekin.pl a w komentarzu wydarzenia na FB będziemy wklejać zdjęcia, rysunki, podpatrzone, formy, linie, motywy architektoniczne zauważone w naszym mieście, którymi będziemy się inspirować, i z których wspólnie stworzymy naszą choreografię! Na zgłoszenia czekamy od 29 czerwca do 13 lipca 2018 r.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, a wiek - nieograniczony :) 

****
Wydarzenie będzie oparte na warsztatach ruchowych, wywodzących się z tańca kreatywnego, w którym inspiracją dla stworzenia sekwencji ruchów i układów, składających się na wykonany później wspólny, finałowy łódzki taniec, stanie się przestrzeń miasta, np. widok detalu łódzkiej kamienicy, podwórka, rysunku na ścianie czy linii elementu architektonicznego.

Najpierw w sobotę od rana wraz z wyłonioną wcześniej grupą roboczą będziemy wypracowywać elementy układu tańca. Razem będziemy chcieli odnaleźć proste, powtarzalne sekwencje, które będą możliwe do wspólnego ćwiczenia i wykonania przez odwiedzające nas w kolejnych godzinach rodziny. Każdy odwiedzający w tym czasie teatr, będzie mógł się włączyć do zabawy.

Finałowy układ, trwający 59,5 sekundy chcielibyśmy wykonać przed budynkiem teatru, na woonerfie, przy ul. 1 Maja, a do wspólnego tańczenia zaprosimy okolicznych mieszkańców oraz przechodniów. Warsztaty poprowadzi nasza edukatorka teatralna – reżyserka, choreografika i aktorka – Monika Tomczyk oraz kierownik muzyczny Arlekina – Michał Makulski.


Zajęcia odbędą się na Górnym Foyer Teatru Lalek Arlekin 

28 i 29 lipca (sobota i niedziela), w godz. 10-15

Finałowy pokaz 59,5 ART – na woonerfie przed budynkiem teatru – niedziela, godz. 15

W ramach 595. Urodzin Łodzi zapraszamy również od odwiedzenia naszego Studia Szafa A! w Sali Kameralnej Teatru Lalek Arlekin!

fot. Dagmara Horab