wydarzenie 600

59,5 stART!, czyli Aktywne Radosne Taneczne Urodziny Łodzi

W urodzinowe święto Łodzi zapraszamy wszystkich chętnych na warsztat choreograficzny inspirowany łódzkimi motywami.

Wydarzenie będzie oparte na warsztatach ruchowych, wywodzących się z tańca kreatywnego, w którym inspiracją dla stworzenia sekwencji ruchów i układów, składających się na wykonany później wspólny, finałowy łódzki taniec, stanie się przestrzeń miasta, np. widok detalu łódzkiej kamienicy, podwórka, rysunku na ścianie czy linii elementu architektonicznego.

Najpierw w sobotę od rana wraz z wyłonioną wcześniej grupą roboczą będziemy wypracowywać elementy układu tańca. Razem będziemy chcieli odnaleźć proste, powtarzalne sekwencje, które będą możliwe do wspólnego ćwiczenia i wykonania przez odwiedzające nas w kolejnych godzinach rodziny. Każdy odwiedzający w tym czasie teatr, będzie mógł włączyć się do zabawy.

Finałowy układ, trwający 59,5 sekundy chcielibyśmy wykonać przed budynkiem teatru, na woonerfie, przy ul. 1 Maja, a do wspólnego tańczenia zaprosimy okolicznych mieszkańców oraz przechodniów. Warsztaty poprowadzi nasza edukatorka teatralna – reżyserka, choreografika i aktorka – Monika Tomczyk oraz kierownik muzyczny Arlekina – Michał Makulski.

Nabór do grupy roboczej będzie otwarty. Będzie trwał od 29 czerwca do 13 lipca poprzez teatralny Fanpage na FB. Będziemy też prosili o Wasze ulubione zdjęcia z łódzkimi motywami, z których wybierzemy te, na podstawie których wyprowadzimy naszą taneczną historię!
Wstęp bezpłatny!

Zajęcia odbędą się na Górnym Foyer Teatru Lalek Arlekin 

28 i 29 lipca (sobota i niedziela), w godz. 10-15

Finałowy pokaz 59,5 ART – na woonerfie przed budynkiem teatru – niedziela, godz. 15