"Berlińczycy w Łodzi" - Innowacje w stulecie awangardy - wernisaż

22489848 1644822555592363 5413169711973307415 n

 

Wiesław Fiszbach/Bogusław Fleck „Berlińczycy w Łodzi”
- Innowacje w stulecie awangardy
Kurator wystawy: Bożena Alicja Markiewicz
Wernisaż: czwartek, 19 października 2017, godz.18’00, wstęp wolny
Wystawa będzie prezentowana do 10 listopada 2017


Wiesław Fiszbach pochodzi z Tomaszowa Mazowieckiego, ale ostatnie 36 lat życia artysty związane jest Berlinem, gdzie ma swoją pracownię i od ponad 12 lat prowadzi Kunstwerstatt NaKole.
Pierwsze doświadczenia rysunkowe i malarskie zdobywał już we wczesnym dzieciństwie, jako uczestnik MDK, w ślad za czym przyszły nagrody w konkursach międzynarodowych UNESCO w Delhi i Londynie. Uczestnik wielu wystaw zbiorowych na terenie Niemiec, m.in. w Berlinie, Luckow, Penkun, Strasburgu. Jest autorem szeregu wystaw indywidualnych w Berlinie – Ratusz Reinickendorf, Columbiahalle, Galeria NaKole, Strasburgu, Monachium i w Polsce: Szczecin, Łódź, Warszawa, Olsztyn, Gdańsk, Tomaszów Mazowiecki.
Bogusław Fleck, absolwent wydziału komunikacji wizualnej oraz form przemysłowych berlińskiej Hochschule der Künste. Artysta polskiego pochodzenia, który żyje i tworzy w Niemczech (Berlin). Bogusław Fleck jest kuratorem projektu Galeria UTP i prezesem zarządu berlińskiego Stowarzyszenia Policultura. Galeria UTP to platforma prezentacji sztuk wizualnych polskich artystów mieszkających w Niemczech. Stanowi wynik współpracy polskiej Fundacji Pokolenia Pokoleniom oraz niemieckiego Stowarzyszenia Policultura; dwóch organizacji pozarządowych, realizujących projekty pożytku publicznego w różnych krajach Unii Europejskiej. Jest rezultatem działań w zakresie edukacji i kultury, który odwołują się nie tylko do intelektu odbiorców, ale także do ich emocji i wyobraźni.