PRACOWNIA TWÓRCZEGO WIDZA
OFERTA WARSZTATOWA TEATRU LALEK ARLEKIN DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH, PRZEDSZKOLI I SZKÓŁ - SEZON 2021/2022

fot ulotka warsztaty 1


Artystyczne działania, nawiązujące tematyką do spektaklu obejrzanego przez grupę lub stanowiące wprowadzenie do magicznego świata teatru.

1.PORUSZ SOBĄ, PORUSZ LALKĄ - Teatr Lalek ma bardzo pojemną formułę. Ewoluuje w wykorzystaniu form i sztuk animacji, ich ożywiania i mówienia przez nie. W tym warsztacie inspiracją do działania będą klasyczne lalki teatralne z naszych teatralnych magazynów, stanowiące o istocie historii naszego teatru i ich scenicznym życiu. Uczyć będziemy się, nie w sposób akademicki lecz przez własne doświadczanie, odkrywanie możliwości ruchowych swoich i lalki. Uczestnicy warsztatu samodzielnie doświadczą w prostych działaniach i etiudach z wykorzystaniem lalek, jak działa ruch, perspektywa i przestrzeń w teatrze. Warsztat uwrażliwia na budowanie relacji oraz uruchamia elementy empatii i współgrania. Pomaga w sposób aktywny zapamiętać podstawowe techniki lalkowe i zainspirować do dalszych poszukiwań w zakresie teatru lalek.

2. TEATR PRZEDMIOTU - warsztat podczas którego udowodnimy, że wszystko może stać się rekwizytem. Tchniemy w przedmioty życie rozbudzając dziecięcą wyobraźnię.

3. ZABAWA TEATREM - warsztaty wywołujące uśmiech i udowadniające, że teatr to miejsce dla wszystkich i może być wspaniałą zabawą!

4. CZY PANDEMIA TO "FAJNA BABKA?" - pandemia, okres izolacji, brak swobody i mnóstwo ograniczeń budzą lęk. Zmiana codzienności dotyczy wszystkich. Proponujemy warsztat (dla dwóch grup wiekoowych) - dla dzieci i młodzieży - o zmianie. Jak ją zaakceptować, oswoić, a nawet się z nią zaprzyjaźnić. Dzięki narzędziom teatralnym poskromimy negatywne emocje związane z wirusem i pokażemy, że zawsze warto zmienić perspektywę. Warsztat umożliwi konfrontację z wątpliwościami, da przestrzeń na ujście emocji i oswojenie strachu.
• gdzie jest teraz wirus skoro go nie widać? (jak się przed nim ochronić- praktyczne wskazówki np. przy użyciu pantomimy)
• czy wirus potrafi latać?
• pozwól sobie na emocje - rozładowanie ich - emocje są dobre!
• ćwiczenia relaksacyjne - jak się wyciszyć i zachować spokój

5. WARSZTAT DLA PRZEDSZKOLI - teatralne zabawy dla maluchów, przybliżające teatr jako miejsce pełne fantastycznych postaci, dziwów i tajemnic tylko czekających na odkrycie.

6. TABUlatorium - warsztaty kontekstowe po spektaklu, realizujemy w ramach cyklu nazwanego przez nas TABUlatorium, swoistego laboratorium tematów żywych. Bazując na aktualnym repertuarze, proponujemy w nich aktywne zajęcia inspirowane obejrzanym przedstawieniem, dając przestrzeń do indywidualnych pytań, interpretacji i twórczego działania. Za pomocą środków teatralnych i słowa dotykamy wspólnie drugiego dna spektakli i kwestii w nich poruszonych. Warsztaty szczególnie polecane do spektakli: "Huśtawka", "Matek Rozstawacz", "Zapisani", "Rutka", "Wędrówka Nabu", "Szary Chłopiec", "Calineczka" czy "Włókniarki".

***

Cena warsztatów dla grup, zakupionych razem ze spektaklem – 8 zł. (Bez zakupienia spektaklu – 20 zł).
Warsztaty trwają 45 minut. Grupy – maks. do 30 osób. Oferta obowiązuje od poniedziałku do piątku.
Zapisy na warsztaty dla grup oraz sprzedaż pakietów (spektakl + warsztat) prowadzi Dział Organizacji Widowni: BILETYREZERWACJA@TEATRARLEKIN.PL
Istnieje możliwość przeprowadzenia warsztatów na zamówienie wg indywidualnych potrzeb.
Wszystkie warsztaty uwzględniają wiek i indywidualne możliwości odbiorcy. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych edukatorów, pedagogów i artystów.

Szczegółowych informacji o projektach edukacyjnych udziela Justyna Rogowska - pedagożka teatralna, specjalistka ds edukacji, edukacja@teatrarlekin.pl, tel. 42 633 08 94 wew. 121

ZAPRASZAMY!