logo galeriAGaleria A powstała w gruntownie wyremontowanej siedzibie Teatru Lalek Arlekin w 2014 roku i jest wyrazem chęci nasycenia przestrzeni teatru jeszcze jedną wartością artystyczną.

Na górnym foyer utworzono Galerię A "Akwarium", w której co kwartał prezentujemy nieduże formy przestrzenne.
Galeria A "W piwnicy" (jak sama nazwa wskazuje zajmuje pomieszczenie w piwnicach teatru) prezentuje malarstwo, grafikę, fotografię i inne obiekty twórców o wyrobionej renomie artystycznej. Program Galerii A zakłada współpracę z artystami, którzy nie są bezpośrednio związani z teatrem, ale inspirują się nim, a także np. maską, postacią Arlekina, odmiennym stanem rzeczywistości parateatralnej… Każdy wernisaż to spotkanie z artystą, pozwalające odwiedzającym poznać bliżej zarówno jego osobę, jak i prace prezentowane w Galerii A.

Galeria A "w Piwnicy" czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach pracy teatru, od 8.00 do 16.00.

Galeria A "Akwarium" czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach pracy teatru oraz w weekendy podczas trwania spektakli.

Dla grup zorganizowanych możliwe jest zwiedzanie wystaw oraz organizacja warsztatów z zakresu historii sztuki i plastyki, prowadzonych przez kuratora Galerii A, doktor sztuki Joannę Hrk (zapisy telefoniczne 42 633-08-94).

UWAGA! KOMUNIKAT! 

Szanowni Państwo, 
z przykrością informujemy, że Galeria A w Piwnicy, jest nieczynna do odwołania. Po majowej nawałnicy, część pomieszczeń teatru, m.in. tych, w których znajduje się Galeria A i nasza sala warsztatowa, zostało zalanych. O ponownym otwarciu galerii będziemy Państwa informować, gdy tylko pomieszczenia te będą ponownie dostępne dla zwiedzających. W związku z powyższym, nie ma możliwości obejrzenia wystawy Bohdana Butenki, a zajęcia w sali warsztatowej zostają odwołane lub przeniesione do innych pomieszczeń, w miarę ich dostępności.

AKTUALNIE PREZENTOWANE WYSTAWY

Galeria A "Akwarium"

DSC 0513

SIEDEM CZERWONYCH KAPTURKÓW, TRZY WILKI I JEDEN... ZAGUBIONY DALMATYŃCZYK!
 - POKONKURSOWA WYSTAWA DZIECIĘCYCH LALEK TEATRALNYCH

WYSTAWA OTWARTA OD 27 MAJA DO KOŃCA WRZEŚNIA 2018

WIĘCEJ INFORMACJI O WYSTAWIE

***

Galeria A "Akwarium"

ZS FB 3

KOSMOS ZAHRY SABRI 
- WYSTAWA LALEK I SCENOGRAFII IRAŃSKIEJ ARTYSTKI - REŻYSERKI I PERFORMERKI

WYSTAWA OTWARTA OD 24 MARCA DO 20 MAJA 2018

WIĘCEJ INFORMACJI O WYSTAWIE


***

Galeria A "W piwnicy"

Wystawa Bogdan Butenko

35 MAJA I PÓŹNIEJ... - BOHDAN BUTENKO PINXIT
WYSTAWA ILUSTRACJI, PLAKATÓW I KOMIKSÓW BOHDANA BUTENKI

WYSTAWA OTWARTA OD 24 MARCA DO 20 MAJA 2018

WIĘCEJ INFORMACJI O WYSTAWIE

  1.