400 za 5, czyli czterechsetne życie Czerwonego Kapturka!

NCK7

 400 za 5, czyli czterechsetne życie Czerwonego Kapturka!

23 czerwca 2017 r. (piątek)
godz. 11.00
Duża Scena

Piątek, 23 czerwca, będzie szczęśliwym dniem dla Czerwonego Kapturka, zamieszkałego w Łodzi przy Wólczańskiej 5. O godz. 11 wyjdzie na scenę łódzkiego Arlekina po raz 400! Taka kumulacja, gdy nie dość, że tytuł nie schodzi z afisza, to jeszcze nieustannie zasiada na nim komplet widzów, zdarza się niezwykle rzadko. Premiera „Czerwonego Kapturka” w reżyserii Waldemara Wolańskiego odbyła się w 2003 roku. Przez te wszystkie sezony spektakl obejrzało już niemal 80 tysięcy widzów! Do dziś z premierowej obsady jest w nim nieustannie aktor Patryk Steczek, z kolei Agnieszka Greinert, współpracująca z teatrem łódzka aktorka Teatru Muzycznego, brała udział w premierze, i teraz ponownie wróciła do obsady.

Spektakl oparty jest na znanej większości czytelników rymowance Jana Brzechwy, do której zostało napisanych 26 bardzo współcześnie brzmiących piosenek, tworząc znakomity, dziecięcy musical. Wpadająca w ucho muzyka powoduje, że każda z piosenek może być samodzielnym szlagierem, z tego też powodu do spektaklu wydana została płyta z „kapturkowymi” hitami. Dekoracje to wielka książka, która z każdą kartką otwiera przed oczami widzów kolejne miejsca akcji. Do tego, dynamicznie prowadzone lalki, bajecznie kolorowa scenografia i ogromna dawka humoru, traktującego tekst z poszanowaniem autora, ale jednak pełnego odniesień do rzeczywistości - wszystko to powoduje, że „Czerwony Kapturek” od lat bawi zarówno dzieci, jak i dorosłych. Arlekin obiecuje, że na 400 spektaklach, życie tej postaci na jego scenie, jeszcze długo się nie skończy.

Dla widzów, którzy zechcą zobaczyć 400 przedstawienie mamy specjalny prezent. Każdy, kto tego dnia pojawi się w kasie z czerwonym elementem ubrania, będzie mógł zakupić bilet na przedstawienie tylko za 5 zł! Bilety sprzedajemy tylko w piątek, jednak rezerwacji można dokonać już wcześniej, telefonicznie pod numerami: 695 087 008, 42 632 58 99 lub drogą elektroniczną e-mail: biletyrezerwacja@teatrarlekin.pl
Zapraszamy!