Teatr od Kuchni, czyli czym się je teatr

image3

Teatr od Kuchni, czyli czym się je teatr

Projekt „Teatr od Kuchni” rozpoczął zmarły w grudniu ubiegłego roku Waldemar Presia, aktor Teatru Lalek Arlekin, który równie mocno, co ze sceny teatru, znany był ze swoich licznych działań edukacyjnych i teatralnych w łódzkich szkołach, przedszkolach i ośrodkach kultury. Oryginalny program, współtworzony przez Danutę Chrzan, nauczycielkę Szkoły Podstawowej nr 35, zaakceptowany został przez Kuratorium Oświaty jako program zajęć pozalekcyjnych w klasach I-III.
Dwóch aktorów Arlekina – Patryk Steczek oraz Wojciech Kondzielnik podjęło się trudnego wyzwania kontynuowania kilku projektów swojego kolegi, w tym pomysłu prowadzenia zajęć teatralnych, realizowanych w ramach „Teatru od Kuchni”. W jego efekcie powstało przedstawienie „Królewna i herbatnik”, które zostanie pokazane 21 czerwca o godz. 15 na Małej Scenie Teatru Arlekin. Wcześniej, przez 10 miesięcy przez zabawę dzieci uczyły się „czym się je” teatr. Pracowały nad słowem, ciałem, mimiką, ruchem, emocjami, same wykonywały lalki i elementy scenografii.
- Nie mogliśmy zawieść ich i zostawić w środku pracy – mówią Steczek i Kondzielnik. – Mamy nadzieję, że praca nad przedstawieniem przyniosła im przede wszystkim sporo radości. Ale też, że chociaż trochę poruszyła wyobraźnię, wpłynęła na ich ekspresję i kreatywność, pomogła w ćwiczeniu pamięci, czy uwrażliwiła na sztukę.
W nadchodzącą środę, będzie można obejrzeć pokaz wspólnej – „teatralno-kuchennej” pracy warsztatowej. Trzymajcie kciuki!