Leśna Niedziela z Królewną - promocja książki/spektakl/warsztaty rękodzieła leśnego - 28 maja!

promocja książki

 LEŚNA NIEDZIELA Z KRÓLEWNĄ

28 maja, godz. 11.30-14.00
Promocja książki „Królewna z drewna” Waldemara Wolańskiego

Spektakl!
Warsztaty rękodzieła leśnego dla dzieci!
Spotkanie z autorami książki i twórcami spektaklu!
Lalki na wyciągnięcie ręki!
Przenosimy las do Arlekina!

Wszystkich widzów, którzy już pokochali „Królewnę z drewna” a także tych, którzy jeszcze jej nie poznali, zapraszamy 28 maja do Teatru Arlekin na wyjątkowe wydarzenie! W najbliższą niedzielę będziemy mieli dla Was moc leśnych atrakcji – a wszystko to, z powodu premiery książki „Królewna z drewna”, wydanej przez łódzkie Wydawnictwo Literatura, a powstałej na bazie scenariusza naszego spektaklu, który od marca tego roku można oglądać na dużej scenie Arlekina.

Małych gości zapraszamy już od godz. 11.30 na Małą Scenę, gdzie gościć będziemy wspaniałą ekipę edukatorów Leśnictwa Miejskiego w Łodzi, która na co dzień wprowadza dzieci w tajemniczy świat życia roślin i zwierząt lasu łagiewnickiego. U nas od 11.30 do godz. 14 poprowadzą warsztaty rękodzieła leśnego, czyli wspólnie z dziećmi będziemy tworzyć cuda, z tego, co w lesie można znaleźć!

O godz. 12 zagramy „Królewnę z drewna”, a tuż po niej zapraszamy na krótkie spotkanie z autorami książki - reżyserem, scenografką oraz aktorami, grającymi w spektaklu. Widzom pokażemy z bliska scenografię, będzie możliwość zrobienia zdjęć z lalkami i aktorami, a także zebrać autografy na zakupionych książkach.

Tylko tego dnia książkę autorstwa Waldemara Wolańskiego (jednocześnie reżysera przedstawienia) z ilustracjami Katarzyny Rynkiewicz (scenografki spektaklu), będzie można kupić w kasie teatru w promocyjnej cenie.

Przypomnijmy, „Królewna z drewna” jest przedstawieniem, które w założeniu, już na etapie powstawaniu tekstu, miała łączyć w sobie teatr, bajkę i szacunek do natury. To spektakl dla najmłodszych, podczas którego dzieci, bawiąc się i oglądając, mogą poznać gatunki drzew, ale i szereg zagrożeń, które na leśnych mieszkańców puszczy czekają. Opowieść toczy się tak, że to właśnie z nimi muszą walczyć nasi bohaterowie – mała królewna Sosenka i jej przyjaciel Świerk Syberyjski. Wszystko po to, żeby uratować swój dom – piękny las, przed zagładą. A zagrożeń czyha wiele, z różnych stron – ze strony natury, ale także ze strony człowieka. Mamy tu więc stado korników, pożar wzniecony przez ludzi, trąbę powietrzną, czy… okrutnych drwali, bezwzględnie przeprowadzających wycinkę w lesie... Wszystko to, ma uwrażliwić młodego widza i pokazać, że jesteśmy tylko niewielką częścią całego łańcucha przyrody, że bez niej nie byłoby „nas”, ale, przede wszystkim to, że każdy, nawet dziecko, ma wpływ na to, jaka ona jest…

PARTNEREM WYJĄTKOWEJ „NIEDZIELI Z KRÓLEWNĄ”
JEST LEŚNICTWO MIEJSKIE w ZARZĄDZIE ZIELENI MIEJSKIEJ w ŁODZI
www.las.lodz.pl

WYDAWCĄ KSIĄŻKI JEST Wydawnictwo Literatura
www.wyd-literatura.com.pl